Zestawy do naprawy opon: kompletny przewodnik

Do czego służy zestaw do naprawy opon?

Niezależnie od tego, czy jest to samochód, motocykl czy samochód kempingowy, opony pojazdu są poddawane próbie podczas jazdy i często zdarza się, że trzeba użyć zestawu naprawczego opona.

Dzięki wiedzy i zaawansowanej technologii producentów opon są one coraz bardziej niezawodne, niezawodne i wygodne w użyciu w życiu codziennym.

Nadal jednak można przypadkowo przetoczyć się po ostrym obiekcie.

Jeśli gwóźdź, śruba lub duży kamyk dostaną się do bieżnika opony, mogą go przebić i spowodować szybkie lub wolne przebicie, które należy usunąć.

Istnieje kilka metod naprawy opony. Prezentujemy tutaj, krok po kroku, trzy najpopularniejsze techniki: naprawa za pomocą knota, ten z kołek grzybowyi wreszcie awaryjne podłączenie za pomocą zestaw naprawczy do przebicia.

Te metody naprawy są odpowiednie tylko w przypadku przebicia, które miało miejsce w bieżniku opony, tj. W części stykającej się z drogą.

W większości przypadków przebicie ściany bocznej (mięsista część znajdująca się w pobliżu obręczy) wymaga wymiany opony.

Na koniec zauważ, że rozwiązania przedstawione w tym artykule są odpowiednie dla wszystkich rodzajów pojazdów (samochodów, motocykli, przyczep kempingowych itp.), Ale tylko dla opon bezdętkowych.

Są to najczęstsze opony. Nie mają dętki, a ściślej mówiąc, dętka jest zintegrowana z oponą i nie znajduje się w oddzielnej części.

Zestaw do naprawy opon: instrukcje użytkowania

Jak odrobinę naprawić oponę?

Większość zestawy knota zawiera narzędzie do opiłowania dziurki, igłę do popchnięcia knota i kilka knotów.

 • Krok 1: Znajdź obcy przedmiot, który wszedł w oponę. W razie potrzeby przesuń pojazd do przodu o kilkadziesiąt centymetrów, aby umieścić ciało obce przed sobą. Usuń ciało obce (gwóźdź, śruba …) za pomocą szczypiec.
 • Krok 2: Za pomocą uchwytu T wykonaj kilka ruchów do przodu i do tyłu w otworze. Ta operacja służy do wyczyszczenia otworu i jego nieznacznego poszerzenia w celu przejścia knota. Korzystając z uchwytu typu T, przestrzegaj osi wydrążonej przez obiekt, który przebił oponę: na przykład, jeśli obiekt wejdzie pod kątem, spiłuj pod kątem bez próby zmiany ścieżki otworu.
 • Krok 3: Weź uchwyt knota (wygląda jak duża igła). Umieść knot na środku. Niektóre knoty są wstępnie pokryte klejem. Jeśli knot jest suchy, najpierw powlecz go klejem.
 • Krok 4: Użyj uchwytu knota, aby wepchnąć knot do otworu. Nie naciskaj do końca: pozwól knotowi lekko wystawać.
 • Krok 5: Wykonaj ćwierć obrotu za pomocą uchwytu do końcówek, aby przekręcić końcówkę do otworu. Teraz możesz bardzo delikatnie usunąć swój uchwyt do bitów.
 • Krok 6: Za pomocą noża dostarczonego w zestawie naprawczym zetrzyj wystający kawałek knota.

Pamiętaj, aby ponownie napompować oponę przed wyruszeniem w drogę.

Następnie regularnie sprawdzaj ciśnienie tej opony, aby zapewnić trwałość naprawy. Jeśli twoja opona traci ciśnienie większe niż 0,1 bara na miesiąc, należy ją wymienić.

Jak naprawić oponę za pomocą kołka grzybkowego?

zestaw do naprawy grzybów
 • Krok 1: Zacznij od usunięcia obiektu odpowiedzialnego za przebicie.
 • Krok 2: Wybierz średnicę grzyba (na przykład 8 lub 11 milimetrów) w zależności od wielkości otworu spowodowanego przez obiekt. W razie potrzeby lekko powiększ oponę za pomocą okrągłego pilnika. Szanuj trajektorię i nachylenie dziury, aby ułatwić wprowadzenie grzyba.
 • Krok 3: Nałóż niewielką ilość roztworu wulkanizującego na otwór i naciśnij go lekko za pomocą pędzla (zwykle dostarczanego z butelką).
 • Krok 4: Wybierz dyszę o tej samej średnicy co grzyb, którego będziesz używać. Przykręć cios. Wciśnij stempel w otwór, a następnie odkręć go i wyjmij, aby w otworze pozostała tylko mocno osadzona dysza.
 • Krok 5: W niektórych zestawach grzyby są dostarczane z małą butelką silikonu. Wlej jedną lub dwie krople do pistoletu. Możesz teraz umieścić grzyba w pistolecie.
 • Krok 6: Przykręć pistolet do dyszy w otworze. Naciśnij spust pistoletu kilka razy, aby wepchnąć grzyba w oponę. Gdy nie można już uruchomić uchwytu, oznacza to, że zadziałał bezpiecznik pistoletu. Rozładuj pistolet i delikatnie wyjmij go z otworu.
 • Krok 7: Odetnij kilka milimetrów grzyba wystającego z opony za pomocą noża uniwersalnego.

Jak korzystać z awaryjnego zestawu do nakłuwania?

Ogólnie zestaw do nakłuwania zawiera butelkę z uszczelniaczem, kompresor i rury łączące.

 • Krok 1: Zacznij od zlokalizowania na oponie miejsca, w którym nastąpiło przebicie. Ta metoda nie jest odpowiednia, jeśli opona jest całkowicie opróżniona. Prowadź pojazd, aż uderzenie przebije się w górną połowę opony. W przypadku tej metody i w przeciwieństwie do poprzednich dwóch nie należy usuwać obiektu, który spowodował przebicie.
 • Krok 2: Zdejmij korek zaworu i zakręć butelką z uszczelniaczem. Z tyłu butelki znajduje się zakrętka. Odkręć to.
 • Krok 3: Rozwiń wąż z tyłu sprężarki, a następnie przykręć go do butelki z uszczelniaczem. Następnie podłącz kompresor do zapalniczki.
 • Krok 4: Uruchom silnik pojazdu. Włącz sprężarkę i poczekaj około dziesięciu minut, aż opona osiągnie wystarczające ciśnienie. Wyłącz sprężarkę.
 • Krok 5: Naciśnij przycisk na sprężarce, aby sprawdzić ciśnienie w oponach. Normalne ciśnienie w oponach znajduje się w instrukcji obsługi pojazdu. Może to również oznaczać naklejka utknięta w lewych przednich drzwiach lub w klapce wlewu paliwa. Jeśli ciśnienie w oponach jest bardzo niewystarczające, skontaktuj się z serwisem. Jeśli jest to poprawne, możesz odłączyć butelkę z uszczelniaczem od zaworu i zamknąć jego korek.
 • Krok 6: Przejedź około 5 kilometrów, a następnie zatrzymaj się ponownie, aby obserwować oponę. Jeśli nadal wygląda na uszkodzony, skontaktuj się z przedstawicielem serwisu. Jeśli wydaje się, że naprawa się powiodła, uruchom ponownie zestaw naprawczy do nakłuwania (kroki od 2 do 5), aby ponownie lekko napompować oponę, aż osiągnie właściwe ciśnienie.
 • Krok 7: Możesz ponownie ruszyć w drogę. Uważaj jednak, aby nie przekraczać 80 kilometrów na godzinę i delikatnie hamuj. To rozwiązanie tymczasowe. Niektóre zestawy zawierają etykiety do naklejenia na oponę, kierownicę i przedział pasażerski. Pozwalają pamiętać, że opona zawiera uszczelniacz, że należy ją jak najszybciej wymienić i nie można przekroczyć określonej prędkości (wskazanej na etykiecie). Jeśli masz te etykiety, przyklej je do dedykowanych lokalizacji.

Jak wybrać zestaw do naprawy opon?

zestaw do naprawy opon

Knot, szybkie i niedrogie rozwiązanie

Naprawa przez włożenie wiertła jest szybka i łatwa dla osoby.

Na rynku dostępnych jest wiele zestawów do naprawy opon wykorzystujących knoty, w tym Amazon.

Nadają się do naprawy opon niepublicznych w samochodach, motocyklach, przyczepach kempingowych i większości pojazdów silnikowych. Te zestawy mają tę zaletę, że są tanie.

W niektórych przypadkach naprawa opony z odrobiną pozostaje zbyt powierzchowna. Nie bierze pod uwagę możliwego zużycia wewnętrznej struktury opony, spowodowanego przebiciem. Po naprawie należy regularnie sprawdzać stan opony.

Grzyb, pewny zakład

Naprawienie opony poprzez włożenie grzyba do dziury jest niezawodnym rozwiązaniem. Ma tę zaletę, że zapycha oponę od wewnątrz, co czyni ją stosunkowo bezpieczniejszą w dłuższej perspektywie.

Ta metoda ma tę wadę, że jest dłuższa i bardziej złożona, szczególnie podczas pierwszego użycia. Zestawy do naprawy opon z kołkami grzybowymi są również droższe w zakupie niż ich knotowe odpowiedniki.

Co z zestawem naprawczym do przebicia?

Niektóre nowe samochody mają awaryjny zestaw naprawczy. Umożliwia wykonanie tymczasowej naprawy, na przykład na poboczu drogi, a następnie bezpieczną jazdę (bez przekraczania 80 kilometrów na godzinę) przed przejściem do garażu. Jeśli twój pojazd nie ma tego zestawu, możesz go kupić.

Nasz wybór 8 najlepszych zestawów do naprawy opon

Zestaw naprawczy opon Xiton Mini

Jest to produkt podstawowy. Ten mini-zestaw zawiera po prostu narzędzie do zgniatania, igłę do wprowadzania z podzielonym okiem, 5 pasków naprawczych i tubkę z odpowiednim klejem (guma cementowa). Raszpla i igła mają uchwyt w kształcie litery T dla łatwej obsługi.

1 Zestaw opon samochodowych Tubeless Auto Bike Cement Przebijanie wtyczek Zestaw naprawczy Auto Tubeless opon Zestaw naprawczy Narzędzia ręczne Wygodne akcesoria samochodowe Moto do samochodów Tubeless Truck

 • Pakiet zawiera – 1 x narzędzie do zgniatania, 1 x igła do wprowadzania z podzielonym okiem, 1 x gumowy cement, 5 x taśma do naprawy opon
 • I SKUTECZNIE SZYBKO – Jest to zestaw naprawczy do przebicia opony bezdętkowej, który pozwoli Ci szybko i skutecznie naprawić przebicie. Jeśli wychodzisz rowerem, skuterem, motocyklem lub samochodem, nie możesz sobie pozwolić na opuszczenie domu bez niego.
 • Łatwość naprawy – nasze zestawy do usuwania opon mają wszystko, czego potrzebujesz do łatwej naprawy. Ten zestaw z rękojeścią T i igłą do wprowadzania z rozciętymi oczkami, dzięki czemu możesz łatwo przebić bez względu na to, jakie opony naprawiasz.
 • WIĘCEJ ZASTOSOWANIA – samochody, motocykle, quady, ciągniki, kosiarki, samochody kempingowe, motocykle, przyczepy, ciężarówki i części do zestawów do naprawy opon.
 • SPOSÓB UŻYCIA – Usuń przedmiot, który spowodował przebicie, Włóż zgrzyt do otworu, popchnij i pociągnij zgrzyt, aby wyrównać i wyczyścić krawędzie. Pokryj igłę gumowym cementem i rozprowadź cement na otworze. Włóż taśmę naprawczą do otworu, aby ją uszczelnić.

Zestaw do naprawy opon THTC04H, 93 sztuki TECCPO

Zestaw ten (do samochodów, motocykli i innych pojazdów z oponami niepublicznymi) zawiera pełny zestaw 93 akcesoriów, przechowywanych w czarnej walizce. Znajdziesz między innymi parę szczypiec do usuwania ciał obcych, a także narzędzie do wkładania, sondę spiralną z wymiennymi igłami, 50 knotów, słoik smaru, manometr do opon, nóż zawory użytkowe i 6 opon. Jest to produkt przeznaczony do wielokrotnego użytku. Dzięki niemu uniezależnisz się od naprawy opon.

Promocja

Naprawa opon, zestaw naprawczy ciężkich opon TECCPO, 93 sztuki, dostępny dla wszystkich samochodów, motocykli, ATV, jeepów, ciężarówek, opon ciągników – THTC04H

 • ⚒ assistance Pomoc drogowa】 Szybka i łatwa naprawa małych dziur w oponach z pełnym zestawem akcesoriów, dużą pojemnością i wieloma funkcjami, Solidna i trwała.
 • ⚒ 【Więcej aplikacji】 Odpowiedni do wielu modeli. Dotyczy modeli, na przykład: samochodów, motocykli, quadów, traktorów, kosiarek, samochodów kempingowych, motocykli, przyczep, ciężarówek i części zestawu do naprawy opon.
 • ⚒ 【Łatwa i szybka naprawa instalacji】 Usuń przedmiot, który spowodował przebicie, Włóż zgrzyt do otworu, popchnij i pociągnij zgrzyt, aby wyrównać i wyczyścić krawędzie. Pokryj igłę gumowym cementem i rozprowadź cement na otworze. Włóż taśmę naprawczą do otworu, aby go uszczelnić.
 • ⚒ 【Wygodna i unikalna konstrukcja】 Duży rozmiar: 314 x 206 x 66 mm. Wygodny do przechowywania i transportu. Łącznie 93 dobrze zaprojektowane narzędzia i komponenty do naprawy opon, oprócz pudełka do przechowywania, są lekkie.
 • ❤ 【Dobry asystent】 50x paski do naprawy opon; 1x Manometr do opon; 1x Narzędzie do zakładania opon w kształcie litery T; 1x narzędzie do pomiaru opon w kształcie litery T; 1x Szczypce; 2x klucze sześciokątne; 2x wymiana igieł; 6x rdzeń zaworu; 6x rozszerzenie zaworu; 6x Chromowana nakrętka miedziana; 6x Plastikowa nakrętka; 10x gwoździe Penu; 1x schowek

Zestaw naprawczy Heavy Duty MAIKEHIGH, 67 sztuk

Podobnie jak poprzedni produkt, ten zestaw jest przechowywany w walizce, tym razem niebieskiej. Możesz przechowywać 67 dostarczonych akcesoriów: 40 wstępnie powlekanych knotów, narzędzie do wkładania z uchwytem w kształcie litery T, spiralną sondę z uchwytem w kształcie litery T, smar, manometr i całą serię przydatnych części do napraw swoje opony samodzielnie, w domu.

MAIKEHIGH Heavy Duty Zestaw do naprawy opon 67-częściowy zestaw do naprawy motocykla, ATV, Jeepa, ciężarówki, ciągnika z płaskimi oponami

 • Zestaw do naprawy opon bezdętkowych: ten zestaw naprawia wszystkie rodzaje wysokowydajnych profesjonalnych bezdętkowych opon do motocykli, quadów, ciężarówek z napędem UV, traktorów, kosiarek do trawy, jeepów, SUV-ów, samochodów, ciągników, przyczep i wielu innych. Nie nadaje się do stosowania na ausblasungen na dętce lub ścianie bocznej.
 • Wytrzymały i mocny: zestaw do naprawy opon bezdętkowych jest tak mocny, że będzie ostatnim zestawem, jaki należy kiedykolwiek kupić.
 • Wszystko, czego potrzebujesz: niezawodny rozstaw opon i zacisk są niezbędne do każdej naprawy. Lekcja Chromowany uchwyt opony 120 psi i bezpieczne stalowe szczypce są zawarte w tym zestawie, wraz z 64 innymi przemyślanymi narzędziami i częściami do naprawy płaskich opon oraz schowkiem, aby zachować wygodę razem z trwałym telefonem komórkowym.
 • Łatwa i szybka naprawa instalacji: ponieważ wiemy, że nie wszyscy są profesjonalistami, mamy instrukcje, naprawy opon tak proste jak 1,2,3. Jeśli jesteś w domu w garażu lub w nagłym wypadku, przewodnik krok po kroku po geführte szybko wróci na drogę.
 • Opona zawiera: (1) Rękojeść T kołka naprawczego (1) ze spiralnymi sondami narzędziowymi z rękojeścią T (40) korek wulkanizacyjny (4) Standardowe rdzenie zaworów (4) chrom i nasadki sześciokątne (4) Czarny Końcówki zaworów z tworzywa sztucznego (4) Czarne Plastikowe (1) narzędzie do zaworów – 4-drożne (2) l Narzędzia typu HEX (1) plastikowe pudełko do przechowywania (1) szczypce do bezpiecznego chwytania (1) (1) smar (1) 1 nóż składany) schowek

Zestaw naprawczy MVPower

Ta sztywna skrzynia zawiera 30 knotów, tubkę kleju, mały nóż, narzędzie do wkładania i narzędzie do sondy (oba z uchwytem w kształcie litery T). W przeciwieństwie do poprzednich modeli nie zawiera szczypiec do usuwania przedmiotu, który spowodował przebicie opony. Jest to jednak praktyczny model, ponieważ jest bardzo kompaktowy.

Profesjonalny zestaw z grzybami PI-115999 od Seals

W przeciwieństwie do poprzednich produktów w naszym asortymencie, ten zestaw nie pozwala na naprawę opony za pomocą knota, ale kołek w kształcie grzyba. Różnica w cenie uzasadniona jest wysoką niezawodnością tej metody. Ten profesjonalny zestaw opon zawiera torbę z grzybami kilku rozmiarów, tarkę do powiększania i wygładzania dziury, dyszę do wprowadzenia grzyba do dziury, metalowy pistolet i butelkę z odczynnikiem. Grzyby są wstępnie pokryte wulkanizowaną gumą, co gwarantuje trwałość naprawy. Wszystko jest przechowywane w walizce.

Luksusowy zestaw Stop’n Go firmy AUTOart

Ten drugi zestaw do naprawy opon z grzybkowymi kołami jest dostarczany w zamykanym etui z zamkiem błyskawicznym. Akcesoria zawarte w tym artykule to sonda spiralna, dysza z dziurkaczem, metalowy pistolet, składany nóż i mała torebka grzybów.

Luksusowy ZESTAW DO WTYKU Stop'n Go

 • To rewolucyjne nowe narzędzie do naprawy przebicia opony w kształcie grzyba z łatwością instaluje się na każdej oponie bezdętkowej bez konieczności jej zdejmowania z obręczy. Pistolet do wprowadzania wkłada zatyczkę do otworu, a wtyczka rozszerza się pod naciskiem, aby uszczelnić obszar przebicia. Pewna firma wyciągnęła główkę grzyba z gniazd trzonu na wewnętrznej ścianie, zapobiegając ucieczce powietrza.
 • Inflacja CO2 Nebulizator i regulator DOSTĘPNE osobno

Zestaw do naprawy przebić Slime SLIMCAR

Ten zestaw ratunkowy jest gotowy do użycia. Zawiera dużą butelkę płynu odpornego na przebicie, kompresor, a także wszystkie złączki i elastyczne węże niezbędne do jego użycia. Wszystkie akcesoria są przechowywane w przezroczystym etui z zamkiem błyskawicznym.

Promocja

Slime SLIMCAR 1, czarny

 • Uszczelnia przebicia do 6 mm
 • płyn antyprzebiciowy i kompresor
 • Naprawa przebić według pomysłów

Zestaw naprawczy do nakłuwania AIRMAN ResQ

Oto kolejny zestaw naprawczy do nakłuwania do użycia podczas rozwiązywania problemów. Jest prezentowany jako czarny zestaw z uchwytem, ​​który zawiera sztywny pojemnik z uszczelniaczem, zintegrowany manometr i rury łączące. Małe dodatkowe: adaptery (w zestawie) pozwalają na używanie zestawu nie tylko z samochodami i motocyklami, ale także z kołami rowerowymi.

Zestaw naprawczy do nakłuwania AIRMAN ResQ

 • Do wszystkich samochodów. Naprawia otwory do 6 mm
 • Producent oryginalnego sprzętu
 • Do wszystkich samochodów, SUV-ów, minivana i adaptera do opon rowerowych, piłek i innych
 • Zintegrowany wskaźnik ciśnienia w oponach w psi i barach
 • Kompatybilny z czujnikiem TPMS

Teraz masz pod ręką wszystkie karty do naprawy opony po przebiciu. Czasami wystarczy sprawdzić ciśnienie w oponach. Jeśli naprawdę potrzebujesz zmienić koło, dowiedz się, jak to zrobić.

Do zobaczenia wkrótce!

Ostatnia aktualizacja 2020-05-11 / Linki partnerskie / Obrazy interfejsu API Amazon Partners