Terminal akumulatora: co to jest?

Tutaj właśnie zapadł wyrok, musisz wyczyścić i nasmarować zaciski akumulatora. Mmm, mmm. To zawstydzające. Zwłaszcza, że ​​absolutnie nie masz pojęcia, co to znaczy. Zacisk akumulatora… co? Cóż, bądźmy spokojni i starajmy się lepiej zrozumieć, a jeśli to możliwe, nie posuwając się zbyt daleko, by wyciągnąć mechanikę.

Powiedz Mister Battery, co to jest zacisk akumulatora?

Aby świecić w społeczeństwie, zawsze możesz powiedzieć, że anglojęzyczni mówią raczej o „zacisku akumulatora” niż o zacisku akumulatora, ale to nie pomoże ci wiele wiedzieć, co to jest.

Mówiąc bardziej naukowo, zacisk akumulatora to „metalowe wykończenie umieszczone na końcu złącza elektrycznego i umożliwiające przymocowanie go do zakładki połączenia„ Proszę bardzo! Innymi słowy, jest to „sztuczka”, która pozwala połączenie.

Tutaj strąki są oznaczone różowymi strzałkami.

Zacisk akumulatora

Różne typy terminali

A tak na poważnie, są kilka rodzajów terminali że warto wiedzieć, a zwłaszcza rozpoznawać. Oto one poniżej:

Zacznijmy od uchwyty pazurów. Mają nakrętkę skrzydełkową i wyglądają tak:

Kapsuła na szpony
Kolejny zielony pazur

Znajdziesz je również w bardziej płaskiej wersji (powiedzmy nawet ultra-płaskiej):

Naprawdę rozładowany zacisk akumulatora

Są też boczne zaciski mocujące :

Boczny występ zaciskowy

I wreszcie szybko ciasne występy:

Szybkozaciskowy terminal

Podejmijmy działania!

Dobrze, skoro już wiesz, jakie są zaciski baterii i gdzie się znajdują, czas zabrać się do pracy.

To, co próbujemy tutaj oczyścić, to osadzanie siarczanu. To wizualnie przypomina wapień i jest umieszczone między terminalem a terminalem elektrycznym akumulatora. Stopniowo jego obecność zmienia prąd, którego intensywność jest następnie ograniczona. To jest powód, dla którego bateria działa gorzej.

Pierwszy krok

Przy odrobinie (dużo!) Smaru łokciowego należy obficie wyszorować dotknięty obszar szczotką drucianą i / lub papierem ściernym. W większości przypadków to wystarczy. W przeciwnym razie może być konieczne rozważenie zmiany terminali.

Drugi krok

PO dokładnym dokręceniu strąków i dopiero po tym nałożyć smar. Ważne jest, aby zrobić to PO dokręceniu, aby w żaden sposób nie uszkodzić styku elektrycznego.

Tłuszcz pomoże ograniczyć pojawienie się siarczanu.

Dodatkowe środki ostrożności

Aby uniknąć zbyt częstego czyszczenia, możesz nałożyć na podkładki podkładki antysiarczanowe. Spowolni to tworzenie się tej niechcianej substancji.

Bądź ostrożny, bądź ostrożny!

Jeśli musisz obsługiwać baterię, z pewnością będziesz musiał usunąć zaciski. Operacja jest prosta, ale może mieć poważne konsekwencje dla eksploatacji samochodu. Pamiętaj też zawsze o tym: Disconnect = Lug negatywne pierwszy Reconnect = Terminal pozytywne pierwszy

Słyszę cię stąd i masz całkowitą rację, zadając pytanie: jak odróżnić te dwie rzeczy?

Jeśli twoje strąki są kolorowe, czerwony jest dodatni, niebieski jest ujemny. Jeśli występy są po prostu metalowe, na metalu wygrawerowane są znaki „+” i „-”. Czasami trzeba trochę posprzątać, aby je zobaczyć, ale na pewno tam są.

Jeśli zdasz sobie sprawę, że twoje strąki są zużyte, zawsze możesz kupić nowe od Amazon. Lider handlu internetowego oferuje również terminale akumulatorowe (kto by pomyślał?). A skoro już tam jesteś, kup nową baterię, prawda? Oto najlepsze akumulatory, które przetestowaliśmy na rynku, nie mniej więcej:

To wszystko na dzisiaj. Nie wahaj się ze mną skontaktować za pośrednictwem strony kontaktowej lub na moim koncie Twitter jeśli masz jakieś pytania. W przeciwnym razie dobre czyszczenie strąków i zapraszam do powiedzenia mi w komentarzach, jak poszło!