Przygotuj się na kolejny początek wakacji w śniegu

Nareszcie nadeszła zima, dziewięć miesięcy, na które czekaliśmy, aby móc wyjechać na wakacje w góry. Ale ważne jest, aby nie lekceważyć tego, taka podróż jest szczególnie przygotowana, jeśli wyjeżdżasz samochodem. Ryzyko uszkodzenia lub nie dotarcia bezpiecznie z powodu złych opon? Nie ma mowy Zdajesz sobie sprawę, że wycieczka do okres zimowy wymaga znacznie bardziej odpowiedniego przygotowania i sprzętu niż podróż na słońce. Jeśli nie przeprowadzasz regularnej konserwacji samochodu, ten artykuł jest dla Ciebie.

Obowiązkowa zmiana do zapewnienia

Przed wyruszeniem w drogę musisz przeprowadzić remont swojego pojazdu, przeprowadzić ogólny przegląd klasyki: akumulator, opony, różne poziomy, klimatyzacja… Sprawdź także oświetlenie: w tym okresie noce są długie i górskie drogi nie są lub są słabo oświetlone Posiadanie bezpiecznego samochodu to minimum, ale może nie wystarczyć.

Wybór opon, co za ból głowy

Nawet jeśli Twoje opony są w zadowalającym stanie, będziesz w stanie to zrobićpopraw swoje bezpieczeństwo, zastępując je oponami zimowymi. Specjalnie zaprojektowane do podróżowania po tak zwanych ryzykownych drogach (lód, śnieg, wilgotność itp.), Zapewniają lepszą przyczepność. Ale jak je dobrze wybrać?

Znak śniegu
Uważaj, jest zima

Jak znaleźć drogę wśród wszystkich rodzajów opon zimowych? Opony „zimowe” są błędnie nazywane oponami „śniegowymi”. Oczywiście przyniosą znacznie lepszą przyczepność na śniegu niż opony letnie, ale odgrywają również swoją rolę przez prawie cały sezon, a mianowicie, gdy tylko temperatura spadnie poniżej 7 stopni. Nie ma potrzeby padania śniegu, nawet przy suchej i zimnej pogodzie, opona zimowa zapewni lepszą przyczepność pojazdu.

Korki i wypadki drogowe na śniegu w Marsylii, a nawet na Korsyce w styczniu 2009 r. Lub marznący deszcz w Lyonie w styczniu 2009 r. Po raz kolejny dowodzą, że ten rodzaj opon jest przydatny wszędzie w zimie. Z drugiej strony istnieją opony, które są znacznie bardziej specyficzne dla warunków, z którymi musisz się zmierzyć: opony M + S, oznaczenie to oznacza „ Błoto i śnieg »albo błoto i śnieg. Znajdziemy go na oponach 4 × 4 i oponach zimowych. Obecność tego oznaczenia oznacza, że ​​opona ta ma lepszą przyczepność na błotnistych lub zaśnieżonych glebach niż standardowe opony.

The opony z kolcami są również opcją do rozważenia, oferują lepszą przyczepność na lodzie i widzimy to codziennie na skandynawskich drogach w zimie. We Francji ich użytkowanie podlega dekretowi prefektury, noszenie tarczy wskazującej ich użycie w pojeździe jest obowiązkowe, a dozwolona prędkość jest poważnie ograniczona (60 lub 90 km / h, w zależności od rodzaju pojazdu). Wady opon z kolcami: są bardzo głośne, zmniejszają prędkość użytkowania, a kolce szybko zużywają się na naszych drogach.

Musisz tylko wybrać opony lub jeśli nie chcesz ich kupować specjalnie na jeden lub dwa tygodnie wakacji, zaplanuj łańcuchy śniegowe. Para łańcuchów w bagażniku w przypadku śniegu lub oblodzonej drogi może być wystarczająca. Zwłaszcza, że ​​łańcuchy można nałożyć podczas wspinaczki, uważając je za jedyne wystarczające wyposażenie bezpieczeństwa. Często spotykamy żandarmów na równinie, zmuszając kierowców do wyposażenia się. Jeśli go nie masz, możesz nie mieć dostępu do stacji.

Pamiętaj, aby ćwiczyć zakładanie łańcuchów na koła przed odlotem. Prowadzenie, niekoniecznie oczywiste, będzie jeszcze mniejsze, jeśli będziesz musiał to robić w chłodne dni, pod śniegiem, przy drodze z jęczącymi dziećmi. Pamiętaj, aby obejrzeć ten film wyjaśniający: https://www.youtube.com/watch?v=GnCJzNoJPAE

Nie zapominaj zwłaszcza po wszystkich jego przygotowaniach do sprawdzenia napompowania opon, na długą podróż autostradą wskazane jest nieznaczne nadmierne napompowanie opon (+ 0,2 lub 0,3 bara).

Jeszcze kilka czeków i jesteś gotowy

A teraz zajmijmy się płyn chłodzący, zwłaszcza jeśli Twój samochód śpi na zewnątrz, będzie narażony na bardzo niskie temperatury nocne. Środek przeciw zamarzaniu, odpowiedni płyn chłodzący, ochroni silnik przed zamarzaniem, na przykład do temperatur -25 ° C. Wlać również płyn do spryskiwaczy przedniej szyby, może to być bardzo przydatne.

porady na temat jazdy na śniegu "szerokość =" 300 "wysokość =" 197 "rozmiary =" (maksymalna szerokość: 300px) 100vw, 300px "ezimgfmt =" rs rscb2 src ngngbb2 srcset "class =" ezlazyload "data-ezsrc = "https://www.batterievoiturepro.com/wp-content/uploads/2014/01/conseil-conduite-sur-neige-300x197.png" data-ezsrcset = "https://www.batterievoiturepro.com/wp -content / uploads / 2014/01 / advice-driving-on-snow-300x197.png 300w, https: //www.batterievoiturepro.com/wp-content/uploads/2014/01/conseil-conduite-sur-neige- 207x136.png 207w, https: //www.batterievoiturepro.com/wp-content/uploads/2014/01/conseil-conduite-sur-neige-260x170.png 260w, https: //www.batterievoiturepro.com/wp- content / uploads / 2014/01 / advice-driving-on-snow-430x283.png 430w, https: //www.batterievoiturepro.com/wp-content/uploads/2014/01/conseil-conduite-sur-neige.png 547w "/>
</source></picture>
</a></p>
<p>Ważne jest, aby <strong>patrz dobrze</strong> podczas jazdy. Jest to tym bardziej prawdziwe, gdy światła jest mało, a warunki klimatyczne są trudne. Upewnij się, że masz czystą przednią szybę, która zapewnia maksymalną widoczność. Oprócz napełnienia płynem do spryskiwaczy i odrobiną płynu niezamarzającego upewnij się, że masz w swoim samochodzie wycieraczkę do odszraniania szyb pojazdu, a także rękawiczki. w dobrych warunkach, bez cierpienia na zimno.</p>
<p>Zadbaj o siebie przed wyjazdem <strong>zapytaj o pokrywy śnieżne i pogodę śniegową</strong>. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i tego, czego można się spodziewać, zwłaszcza po rozpoczęciu wspinaczki. Dzięki całej technologii, którą obecnie dysponujemy, przygotowanie podróży jest oczywiste, aby nie marnować czasu, nie zgubić się i uniknąć niepotrzebnych zwrotów akcji. Dziękuję Panu (lub Pani) GPS, ale także dziękuję wszystkim stronom o pogodzie i prognozach ruchu, takim jak www.bison-fute.gouv.fr/</p>
<h2>Wesołych świąt!<span class=

Jak widać, nie wystarczy jechać na narty na wakacje, trzeba się też przygotować, aby nie mieć żadnych niespodzianek. Teraz, gdy już przybyłeś, wystarczy założyć narty i cieszyć się nimi. Dobre zjazdy !!