Przetwarzaj akumulator samochodowy

Czas śmierci właśnie został ogłoszony. To koniec. Próbowałeś wszystkiego, ale cały zespół ratunkowy zgromadzony wokół twojej baterii nie mógł nic zrobić. To koniec, śmierć twojej baterii. Po wyschnięciu łzy, która spływała po powiekach, pierwszą rzeczą do zrobienia jest oczywiście wymiana zepsutej baterii i zainstalowanie takiej, która działa, aby można było szybko rzucić. Nie oznacza to jednak, że „stara kobieta” powinna zostać przeoczona. Nadal masz z tym kilka rzeczy do zrobienia.

Dobre gesty, dobry refleks

Jeśli akumulator zmarł w garażu, mechanik usunie go i będzie przechowywać wraz z innymi zużytymi akumulatorami. Kiedy więc dostawca nowych baterii spadnie z zapasów nowych baterii, zbierze stare baterie i zabierze je do fabryki, aby ponownie użyć komponentów zgodnie z procesem, który szczegółowo omówimy w dalszej części tego artykułu.

Z drugiej strony, jeśli bateria spędziła ostatnie chwile w domu lub na poboczu drogi, od Ciebie zależy, czy podejmiesz ją i złożysz w przewidzianym do tego miejscu. Jest ich coraz więcej, a adresy takich miejsc można znaleźć, po prostu sprawdzając katalog swojego regionu, a nawet zwracając się do urzędu miasta. Niektóre wyspecjalizowane sklepy organizują również odzyskiwanie akumulatorów samochodowych.

Cokolwiek się stanie i nawet jeśli będziesz musiał poczekać kilka dni przed wyrzuceniem baterii, nie wyrzucaj jej do śmieci. Nie jest przyjazny dla środowiska i może być niebezpieczny.

Co stanie się z elementami baterii?

Wszystko można ponownie wykorzystać w akumulatorze samochodowym: plastik, kwas i płytki ołowiowe.

Schemat procesu recyklingu baterii

Pierwszą rzeczą, którą wykonuje się w zakładzie recyklingu, jest oddzielenie tych trzech elementów: plastiku od obudowy, ołowiu z płytek i kwasu z elektrolitu.

Następnie ołów topi się w piecu i ponownie wykorzystuje do produkcji nowych talerzy. Podczas procesu topienia odzyskuje się również opary siarki, które są również ponownie wykorzystywane do innych zastosowań.

Z drugiej strony tworzywo sztuczne cierpi w przybliżeniu ten sam los. Po stopieniu służy do tworzenia nowych pudełek.

Wreszcie kwas siarkowy jest kontrolowany, ponieważ spowodowałby poważne szkody, gdyby został znaleziony w atmosferze. Będzie także wykorzystywany później przy produkcji nowych baterii.

Wszystko jest przetwarzane w akumulatorach samochodowych i absolutnie nic nie znika w środowisku.

To naprawdę konieczne, aby robić to odpowiedzialnie, gdy wiemy, że 50% ołowiu zużywanego na naszej planecie pochodzi z akumulatorów samochodowych. Nie można oczekiwać, że samochody znikną w przyszłości, może nawet wzrosnąć ich liczba. Dlatego ważne jest, aby pomyśleć o odpowiednim recyklingu starego akumulatora pojazdu. Przyszłe pokolenia liczą na Ciebie!

I… po przetworzeniu baterii, zawsze możesz przejść do Amazon.fr, aby znaleźć następny akumulator do swojego samochodu. Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze akumulatory na rynku:

Coraz więcej z was obserwuje mnie na Facebooku i Twitter, dziękuję bardzo! Nie przestawaj!

Schemat zaproponowany przez Futura Sciences