porady dotyczące wyboru i korzystania z niego

Ładowarka jest najbardziej przystępnym cenowo i użytecznym przedmiotem dla osoby, jeśli chodzi o serwisowanie i rozwiązywanie problemów z samochodem, ponieważ obecnie nie możemy już interweniować w sprawie napraw „elektronicznych”. Praktycznie jedyną wadą, na którą możemy działać, jest rozładowanie akumulatora, więc równie dobrze moglibyśmy mieć wydajną i niezbyt drogą ładowarkę. The ładowarka staje się niezbędnym elementem, gdy w twoich nawykach robisz tylko krótkie wycieczki lub jesteś wyposażony w ważne urządzenie dźwiękowe.

Jak wybrać tę słynną ładowarkę?

Ogólnie rzecz biorąc, standardowy akumulator samochodowy ma napięcie 12 woltów, a zatem w przeciwieństwie do motocykli odpowiedni byłby prawie każdy typ ładowarki, pod warunkiem, że jego pojemność jest równoważna pojemności akumulatora. Musisz tylko zdecydować, czy chcesz automatyczne gdzie tradycyjny wiedząc, że tradycyjne ładowanie może być ryzykowne dla Twojej baterii, jeśli nie jesteś koneserem. Monitorowanie jest konieczne dla tego rodzaju ładowania, ponieważ po pełnym naładowaniu należy zatrzymać go ręcznie, aby uniknąć uszkodzenia akumulatora. Automatyczna ładowarka nie wymaga monitorowania, a szczególnie w większości przypadków ten typ ładowarki utrzymuje poziom naładowania akumulatora.

ładowarka
Automatyczna ładowarka

Ze względów praktycznych staraj się zwracać uwagę na niektóre opcje, takie jak Dioda LED wskazująca koniec ładowania oraz, jeśli to możliwe, a system ochrony przed odwrotną polaryzacją przy połączeniu.

Ponadto wzmacniacza akumulatora nie należy mylić z ładowarką. Ładowarka, jak sama nazwa wskazuje, ładuje i utrzymuje ładowanie akumulatora, szczególnie dla mieszkańców miast, którzy odbywają krótkie podróże. Z drugiej strony wzmacniacz należy przechowywać w samochodzie na wypadek osłabienia lub awarii. Zapewnia moc niezbędną do uruchomienia samochodu. Jest to urządzenie do natychmiastowego rozwiązywania problemów, nie zwalnia Cię z posiadania ładowarki, która będzie przydatna po powrocie do przywrócenia akumulatora samochodowego.

I jak możesz sobie wyobrazić, wybór automatycznej ładowarki jest o wiele bezpieczniejszy. Należy pamiętać, że istnieją ładowarki, które mają obie funkcje ładowarki / rozrusznika. Funkcja rozrusznika pozwoli ci się poradzić, jeśli pewnego dnia spieszysz się, ale nie zwalnia Cię z ładowania baterii po powrocie do domu tego samego wieczoru, aby uniknąć powtarzających się niedogodności.

Jak bezpiecznie z niego korzystać?

O wiele łatwiej i bezpieczniej jest odłączyć akumulator, aby go naładować, aby uniknąć zakłóceń w instalacji elektrycznej samochodu. Ponadto musisz podjąć środki ostrożności, aby uniknąć próbowania diabła. Zdejmij pokrywki z akumulatora, aby po naładowaniu gazy mogły cicho ulatniać się, nie powodując wybuchu ani niebezpiecznych projekcji. Następnie należy podłączyć kable ładowarki do zacisków akumulatora PRZED podłączeniem ładowarki do sieci. W najlepszym wypadku zapobiegnie to odcięciu całej energii elektrycznej w domu, aw najgorszym przypadku porażeniu prądem.

Jak możesz sobie wyobrazić, musisz umieścić czerwony zacisk na czerwonym zacisku (+) i czarny zacisk na czarnym zacisku (-) w tej kolejności. To bardzo ważne zakończ połączenie z biegunem ujemnym a po zakończeniu ładowania najpierw odłącz najpierw zacisk ujemny. Teraz, gdy zaciski akumulatora są podłączone do zacisków ładowarki, możesz podłączyć ładowarkę do sieci, włączyć ją i pozwolić na ładowanie przez kilka godzin.

Ładowarka
Czy moja ładowarka nie jest piękna?

Im dłuższe ładowanie, tym bardziej będzie wydajne, a ponieważ masz automatyczną ładowarkę, możesz spokojnie położyć się spać, po zakończeniu ładowania przejdzie spontanicznie w tryb konserwacji. Wszystko, co musisz zrobić, to odłączyć go od sieci następnego dnia i wybrać się na przejażdżkę samochodem. Jeśli jednak zdecydowałeś się na ładowarkę ręczną, pamiętaj, aby ładować tylko w ciągu dnia za pomocą timera, aby odłączyć ją natychmiast po naładowaniu akumulatora. W przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie baterii.

Niektóre cechy i środki ostrożności dotyczące baterii

Po pierwsze, regularna konserwacja akumulatora przedłuży jego żywotność i pozwoli zaoszczędzić wiele niedogodności i niespodzianek na skraju wiejskiej drogi w środku zimy. Regularnie sprawdzaj zaciski akumulatora, aby monitorować ryzyko zasiarczenia. W takim przypadku szczotkowanie wystarczy, aby poprawić wydajność akumulatora, aby przejąć ładunek i uruchomić pojazd.

Jeśli absolutnie musisz kupić nową baterię, zwróć na nią uwagę klasa IP : standard odporności na agresję zewnętrzną. Na przykład IP 65 odpowiada ochronie przed zalewaniem, ale IP 67 wskazuje na doskonałą szczelność baterii.

Najlepsze ceny nowej baterii znajdziesz u naszego partnera Amazon.fr.

Pamiętaj, że ładowarka samochodowa może być odpowiednia do ładowania akumulatora motocykla, pod warunkiem że napięcia i intensywności są wskazane i mogą być modyfikowane. Ważne jest, aby postępować zgodnie ze wskazówkami i zaleceniami producenta ładowarki, a także baterii; w tym celu dokładnie zachowaj instrukcje zakupu.

Na koniec wiedz, że tania ładowarka nie jest niebezpieczna dla akumulatora ani dla ciebie. Może jednak prosić o większą czujność i nadzór.

Aby dowiedzieć się więcej: