Kup i użyj kabla rozruchowego

Kabel startowy przypomina trochę parasol. Kiedy go masz, nie pada, a kiedy pada, zapominasz o tym. Po tym, jak wielokrotnie padaliśmy ofiarą naszego własnego zaniedbania, większość z nas (niektórzy są wyjątkiem, ale hej, to jest ich problem, jeśli lubią być na poboczu drogi i wchłonięci „do kości) przyjąć właściwe podejście, polegające na tym, że w samochodzie zawsze ma się parasolkę… i kable rozruchowe!

Masz już oba, jest idealny. W przypadku pozostałych postępuj zgodnie z instrukcjami!

Długość kabla

Pierwszym elementem, którego nie należy przeoczyć, jest długość kabli. Im dłużej, tym lepiej. Jest 3,50 metra, co jest dobre. Jeśli znajdziesz dłużej, będzie jeszcze lepiej.
Rzeczywiście, podczas awarii nie zawsze jest łatwo znaleźć kogoś, kto ci pomoże. Ta osoba musi być pomocna, mieć czas na zatrzymanie się, nie bać się (jeśli tego dnia pogoda jest okropna), że jest ci zimno i mokro u twojego boku i być może także, aby trochę zabrudzić opuszki palców. Jeśli spotkasz osobę, która ma wszystkie te cechy i która z powodu braku długości kabla nie jest możliwe, aby podłączyć samochód do swojego samochodu, przyznaj, że byłoby to denerwujące.

Kabel rozrusznika w całej okazałości
Twój wybawca

Dlatego wybieramy najdłuższe możliwe kable. Pozwala to również uniknąć przylepiania dwóch samochodów do siebie, co jest bardzo niebezpieczne.

Rozmiar kabla rozruchowego

Następnie zachowaj hojność tym razem w stosunku do wielkości kabli. W rzeczywistości im większe druty, tym mniejsze ryzyko przegrzania. Ponieważ nie wiesz, kto ci pomoże lub kto ci pomoże. Wyobraź sobie wielką ciężarówkę, która ratuje twój Austin Mini … Będziesz zadowolony, że wybrałeś duże kable!

Szczypce

Pozostało tylko sprawdzić szczypce. Oczywiście muszą ci się wydawać solidne, a przede wszystkim, że sprężyna działa idealnie, ponieważ to on upewni się, że zacisk będzie dobrze pasował na zaciskach akumulatora. Jesteś gotowy stawić czoła wszystkim małym słabościom akumulatorów. Twój lub szczęściarze, którym pójdziesz pomóc. Ach tak, zgadza się parasol. Cóż, pozostawiamy Ci wybór!

Kable rozruchowe nie mogą zrobić niemożliwego!

Czy znasz historię faceta, który kupi nową lampę, ponieważ jego już nie działa? Kiedy wróci, to już nie działa. Tylko wtedy ten idiota rozumie, że wtyczka jest wadliwa. Ach, ah, ah.

To zabawne, gdy dzieje się z innymi, ale hej, powiedzmy, że może być, to prawda, trochę irytujące, jeśli spędziłeś godzinę próbując uruchomić pojazd w poniedziałkowy zimowy poranek między 6 rano a 7 rano godzin z akolitą, który sprawia, że ​​czujesz, że rujnujesz swój dzień, i że sekunda, nieco bardziej doświadczony ratownik, ogłasza, że ​​twoja bateria już dawno porzuciła ducha. Ups!

Kilka wstępnych kontroli może uniknąć tych nieco niewygodnych sytuacji. Przede wszystkim ogólny aspekt: ​​jeśli akumulator jest całkowicie uszkodzony lub ma pęknięcia, zapomnij o rozwiązywaniu problemów. Ponadto, jeśli akumulator ma otwory wentylacyjne, a roztwór elektrolitu w środku jest zamrożony, nie ma również sensu kontynuować.

Siarczan na końcówce akumulatora
Siarczan? Uciekaj! Na koniec zmień baterię.

Wreszcie, jeśli wokół strąków widoczny jest białawy depozyt (jak na zdjęciu powyżej), twój kabel rozrusznika niewiele ci pomoże.

We wszystkich innych przypadkach wyjmij kable (tak dobrze wybrane kilka tygodni wcześniej dzięki naszym cennym poradom) i idź na całość! A jeśli nadal go nie masz, Amazon oferuje najtańsze zworki na rynku, więc … wybierz kabel, który Ci odpowiada i wybierz go w poniższej tabeli!

Mam nadzieję, że podoba Ci się te małe wskazówki, które destyluję od kilku tygodni! Zastanów się nad udostępnieniem tego artykułu potrzebującemu przyjacielowi – wiele osób nawet nie wie, gdzie znajduje się akumulator samochodowy, więc poproś go wybierz zworkę

I nie wahaj się zasubskrybować kanału RSS lub śledź mnie dalej moje konto na Twitterze!

Do zobaczenia wkrótce!