Konserwacja samochodu: najlepsza rada

Aby zagwarantować bezpieczeństwo, zużywać mniej paliwa, a także przedłużyć jego żywotność, ważne jest, aby wykonywać go regularnie.konserwacja samochodu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie zawsze musisz iść do garażu. Niektóre operacje są doskonale na wyciągnięcie ręki, nawet jeśli nie jesteś idealną złotą rączką. Odkryj tutaj nasze najlepsze porady dotyczące zachowaj siebie.

Sprawdzanie stanu i ciśnienia opon, obowiązkowe dla każdej konserwacji samochodu

Sprawdź stan opon
Kontrola stanu opon

Aby bezpiecznie jeździć, opony muszą być w dobrym stanie. Jeśli są zbyt zużyte lub źle napompowane, będą słabiej przylegały do ​​podłoża, aw przypadku nagłego hamowania ryzykujesz utratą kontroli nad pojazdem.

Stan opon można najpierw sprawdzić wizualnie. Wzory na bieżniku muszą być wyraźnie widoczne i jednolite. W przeciwnym razie, jeśli jedna strona bieżnika jest bardziej zużyta niż druga, oznacza to, że twoje opony nie są dobrze wyważone lub masz problem z równoległością. W tej chwili należy się spodziewać szczegółowych badań.

W odniesieniu doogólne zużycie, to znaczy, jeśli nadszedł czas na zmianę opon, musisz obserwować wskaźniki zużycia obecne na dnie rowków. Te pliki cookie mają postać wypukłych rysunków (na przykład logo marki opony). Dokładna lokalizacja tych wskaźników jest wskazana z boku opony. Jeśli więc świadek jest widoczny, oznacza to, że guma jest zbyt zużyta, aby umożliwić bezpieczną jazdę. Będzie to zatem konieczne zmienić oponę. Nie zapomnijsprawdź każdą z czterech opon. Znajdź jakieś pęknięcia lub nierówności. I wreszcie sprawdź ciśnienie w oponach.

Jeśli musisz zmienić opony, nie zapomnij zmienić dwie opony na tej samej osi. Tanie opony można znaleźć w Amazon.

Nawiasem mówiąc, jeśli szukasz dobrej opony śniegowej, właśnie opublikowałem przewodnik na temat najlepszej opony zimowej.

Sprawdzanie poziomu oleju: konserwacja samochodu powinna być wykonywana przynajmniej raz w tygodniu

Sprawdź poziom oleju
Kontrola poziomu oleju

Trzeba to zrobić gdy silnik jest zimny, a samochód jest płaski.

Znajdź lokalizację wskaźnik poziomu oleju (długi pręt z podziałką), a następnie wyjmij go z obudowy i wytrzyj szmatką. Następnie włóż go z powrotem i wyjmij ponownie. Tam poziom musi znajdować się między znacznikami „maksimum” i „minimum” na trzonie. Jeśli poziom oleju jest zbyt niski, dodaj olej zgodny z silnikiem (możesz kliknąć link, aby go kupić). W razie wątpliwości co do rodzaju stosowanego oleju, zapoznaj się z instrukcją obsługi samochodu.

Aby uniknąć przepełnienia, które jest marnotrawstwem, postępuj krok po kroku podczas dodawania oleju. Wlej trochę oleju, a następnie sprawdź poziom, postępując w taki sam sposób, jak poprzednio. Powtarzaj proces aż do osiągnięcia zalecanego poziomu.

Sprawdzanie chłodziwa: automatyczna konserwacja należy wykonywać co miesiąc

sprawdź chłodziwo
Sprawdzanie chłodziwa

The kontrola płynu chłodzącego powinien stanowić integralną część rutynowej konserwacji samochodu. Odbywa się to przy zimnym silniku, obserwując zbiornik wyrównawczy. Jest to rodzaj przezroczystego pojemnika, przez który można zobaczyć zawartość. Zbiornik wyrównawczy ma dwa znaczniki: „Max” i „Min”. Podobnie jak w przypadku oleju poziom płynu chłodzącego powinien znajdować się między tymi dwoma znacznikami. Jeśli jest za niski, dodaj więcej lub ewentualnie spuść płyn chłodzący.

Tę kontrolę należy wykonać przynajmniej co miesiąc.

Jeśli musisz kupić chłodziwo, nie martw się, możesz kupić chłodziwo od Amazon i dostarczyć go do domu.

Kontrola płynu hamulcowego: konserwacja samochodu odbywa się co trzy miesiące

Sprawdź płyn hamulcowy
Kontrola płynu hamulcowego

The poziom płynu hamulcowego jest silnie powiązany z stan zużycia twoich klocków hamulcowych. Rzeczywiście, kiedy wkładki są zużyte, zajmują mniej miejsca i tak jest płyn hamulcowy, który rekompensuje tę stratę. Dlatego poziom cieczy w zbiorniku spadnie. Zbiornik ten znajduje się tuż nad głównym cylindrem i ma również znaczniki „Min” i „Max”. Podobnie jak w przypadku oleju i chłodziwa poziom płynu hamulcowego powinien znajdować się między tymi dwoma znacznikami. Jeśli jest poniżej Min, lepiej udać się do garażu na bardziej szczegółowe badanie, ponieważ należy się obawiać wycieku.

Sprawdzanie świateł: do wykonania przy każdej konserwacji samochodu

sprawdź światła
Kontrola światła

Prawidłowe widzenie i bycie widocznym jest niezbędne na drodze. W tym celu muszą znajdować się światła stopu, żarówki reflektorów i kierunkowskazów, światła cofania i światła przeciwmgielne idealny stan. Więc za każdym razem, gdy przeprowadzasz konserwację samochodu, poświęć trochę czasu, aby sprawdzić, czy wszystkie światła działają poprawnie. Najlepiej jest to sprawdzić parami, szczególnie w przypadku świateł stop i świateł cofania. W przeciwnym razie możliwe jest również samodzielne sprawdzenie świateł, bez pomocy nikogo. W takim przypadku wystarczy poczekać na noc i ustawić tył samochodu blisko ściany, aby sprawdzić tylne światła. Przez lusterko wsteczne zobaczysz, kiedy światła hamowania włączają się po naciśnięciu pedału hamulca.

Nasza rada: dla większego bezpieczeństwa zawsze przechowuj kompletny zestaw żarówek w samochodzie.

Jeśli musisz kupić światła, jest tutaj.

Sprawdzanie stanu wycieraczek

sprawdź wycieraczki
Kontrola wycieraczek szyby przedniej

Aby dobrze widzieć na drodze, niezależnie od pogody, wycieraczki muszą być w idealnym stanie. Jak tylko zaczną wychodzić ślady na przedniej szybie, musisz je zmienić. Poziom podkładki również należy regularnie sprawdzać. Słoik zawierający płyn znajduje się pod kapturem, z jednej strony. Ponieważ jest duży, nie można nie zauważyć. Jeśli w lecie możesz go wypełnić wody po prostu użycie specjalny płyn przeciw zamarzaniu jest nadal zalecane w zimie.

Możesz kupić nowe wycieraczki, klikając tutaj.

Artykuł dobiega końca. Pamiętaj, że w Amazon możesz znaleźć wszystkie potrzebne części zamienne i płyny konserwacyjne. Co więcej, jest dostarczany do twoich drzwi, a dostawa jest często nawet bezpłatna. Nie wahaj się, przejdź do sklepu Auto-Moto na Amazon.fr.

Proszę bardzo, mam nadzieję, że ten przewodnik będzie dalejkonserwacja samochodu pomogłem ci Możesz również znaleźć wszystkie artykuły w wywiadzie tutaj.

Dzięki uprawnieniom weryfikacyjnym, poradom dotyczącym pozwoleń, largus, conseils.oscaro i controletechnique-online dla zdjęć.