Jaki akumulator jest najlepszy dla Renault Clio?

Kupowanie akumulatora do samochodu w ogóle stało się prawdziwym bólem głowy, zwłaszcza w związku z rozpowszechnianiem się marek i sprzedawców. Dzisiaj Renault Clio jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów we Francji od momentu pojawienia się Clio 1 w 1990 r. Aż do wprowadzenia na rynek Clio 4 w 2012 r. Jednak pomimo rozgłosu, prosty wybór z najlepszy akumulator do Renault Clio staje się niemożliwe dla amatora. Blogi na ten temat mnożą się i roją w Internecie, a także w porównywarkach cen. Ale jak wybrać swój Bateria Clio?

Iść bezpośrednio do sprzedawcy?

Pierwszą najbardziej oczywistą opcją dla amatora, który nie chce za bardzo o tym myśleć, jest udanie się bezpośrednio do dealera Renault, zwłaszcza gdy ten ostatni obiecuje najlepszy zespół ekspertów, dwuletnią gwarancję na części i robociznę. praca ”i zapewnienie jakości edycji. Ale bądź ostrożny! Nie daj się zwieść tym obietnicom, wiedząc, że dealer może okazać się droższy, zapewniając podobne usługi innym dealerom. Większość akumulatorów, nie mówiąc już o akumulatorach samochodowych, jest gwarantowana przez dwa lub trzy lata.

Dziś na rynku akcesoriów samochodowych istnieje wiele marek Bateria Clio 1, Bateria Clio 2 gdzie Bateria Clio 3 : Bosh, Hancook, Rocket, Fulmen lub Varta i wiele innych. Ważne jest, aby wiedzieć, że najlepiej znane i najlepiej sprzedające się marki niekoniecznie są najlepsze dla Twojego Clio. Są to nieporozumienia, że ​​elementy użyte do budowy baterii są lepsze, jeśli chodzi o markę.

Jak więc wybrać najlepszą baterię Clio?

Marka nie ma znaczenia, ważne są właściwości elektryczne, a także kształt kształtu baterii clio. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest pojemność akumulatora: należy go dostosować do przedziału zarezerwowanego dla niego w samochodzie. Następnie rozważ niektóre dane, takie jak Amper na godzinę a także moc, która musi zostać dostarczona podczas uruchamiania Renault Clio. Tak więc dla baterii Clio 2 moc początkowa 640 A jest uważana za poprawną; w przypadku akumulatora Clio 3 wystarczająca jest moc rozruchowa 540 A. Jednak niezależnie od tego, czy jest to akumulator Clio 2, czy akumulator Clio 3, im wyższe natężenie prądu na godzinę, tym dłużej akumulator Renault Clio wytrzyma pod względem żywotności. Ponadto należy również zwrócić uwagę na ciężar akumulatora. Jeśli jest ciężki, zawiera dość dużą ilość ołowiu, a następnie wytrzymuje dłużej. Im jest cięższy, tym mniej zawiera ołowiu i dlatego jego żywotność jest krótsza.

Najbardziej efektywnym i najważniejszym pojęciem, o którym należy pamiętać przy zakupie baterii, jest to, że nowa bateria powinna mieć takie same cechy jak stara bateria. Możesz zwiększyć jego pojemność, ale nigdy więcej niż 50% oryginalnej baterii.

Bateria Clio
Renault Clio, ma wszystko świetnie …

Najbardziej poszukiwany czynnik: długowieczność.

Pomimo znaczenia właściwości elektrycznych akumulatora Clio, najbardziej poszukiwanym czynnikiem jest długowieczność tego ostatniego. Wiedząc, że średnia żywotność baterii we Francji wynosi cztery lata, znajdziesz ludzi, których baterie trwają osiem lat. Jednak bez względu na markę lub model akumulatora, po pierwsze, ma on tendencję do działania krócej, ze względu na rosnącą liczbę gadżetów samochodowych, które stale wykorzystują akumulator, ale po drugie, z powodu krótkich podróży po mieście (Renault Clio pozostaje ulubionym samochodem francuskim). Należy więc pamiętać, że konserwacja akumulatora i użytkowanie samochodu są tak samo ważne, jak jego właściwy wybór i mają bezpośredni wpływ na żywotność akumulatora.

Łatwy sposób na wybór baterii.

Czy czujesz się trochę zagubiony między różnymi modelami Clio i charakterystyką każdej baterii? Nie martw się Na Amazon znajdziesz wszystkie akumulatory, które pasują do Twojego Renault Clio. Najlepsze z nich znajdują się w poniższej tabeli:

Coraz więcej z was śledzi mnie Twitter i na Facebooku i bardzo dziękuję. Nie wahaj się też dołączyć do mojego biuletynu, ponieważ dodam wiele wskazówek i promocji.