Jak wybrać akumulator do skutera?

Centralny element skutera akumulator skutera głównym celem jest zapewnienie zapłonu i uruchomienia pojazdu. Jednak bateria jest obecnie używana coraz częściej. Nie ograniczając się już do swojej roli przy uruchomieniu, akumulator odpowiada również za dostarczenie prądu niezbędnego do działania odbiorników elektrycznych, gdy tylko ich zapotrzebowanie na prąd przekroczy energię dostarczaną przez alternator. Rzeczywiście, istnieje teraz cała masa akcesoriów elektrycznych, które zostały zaprojektowane do użytku na skuterach. Ze względu na dużą liczbę produktów w sprzedaży, wybierz akumulator do skutera może odłożyć więcej niż jeden i może szybko stać się koszmarem. Jednak po uzyskaniu kluczowych informacji, które należy wziąć pod uwagę, zakup baterii będzie znacznie łatwiejszy.

Charakterystyka elektryczna

Ponieważ akumulator znajduje się w samym sercu układu elektrycznego skutera, zaleca się poznanie jego właściwości elektrycznych, aby mieć pewność, że odpowiada on Twoim oczekiwaniom.

Każdy skuter został zaprojektowany z myślą o konkretnym typie akumulatora, dlatego konieczne jest, aby jego właściwości elektryczne idealnie harmonizowały z pojazdem. Napięcie, pojemność i maksymalny przepływ to trzy główne cechy, które determinują zachowanie akumulatora skutera.

Akumulator do skutera
Akumulator do skutera

The napięcie przedstawia potencjał elektryczny akumulatora. W przypadku skuterów jest ogólnie dostępny w 6 woltach, 12 woltach i 24 woltach.

The pojemność, wyrażony w amperogodzinach, odnosi się do ilości energii, jaką akumulator może dostarczyć na jednostkę czasu. Zatem im większa pojemność, tym bardziej akumulator będzie w stanie zasilać, na przykład skuter wyposażony w znaczną liczbę elementów konsumenckich.

The maksymalny przepływ, tymczasem reprezentuje maksymalny prąd, który akumulator może dostarczyć w bardzo krótkim czasie, tak jak podczas rozruchu. Zasadniczo akumulator o wysokiej charakterystyce elektrycznej oferuje ciekawszą wydajność i dłuższą żywotność.

Różne rodzaje baterii

kilka rodzajów akumulatorów do skuterów a każdy z nich ma swoje zalety i wady.

The konwencjonalne baterie są najbardziej klasyczne i najtańsze na rynku. Zbudowane z płyt ołowiowych i kwasowych mają tę wadę, że wytwarzają gazy. Dlatego są przeznaczone do użycia w obszary wentylowane. Konwencjonalne akumulatory wymagają regularnej konserwacji, aby zapewnić optymalną żywotność.

Druga kategoria baterii to „ bezobsługowy „ Jeśli trzeba było okresowo dodawać wodę do konwencjonalnych akumulatorów, bezobsługowe akumulatory, jak sama nazwa wskazuje, nie wymagają interwencji. Rzeczywiście, chociaż składa się z tych samych elementów, co konwencjonalny akumulator, akumulator „bezobsługowy” jest w pełni uszczelniony. Dlatego nie można uzupełnić wody. Należy jednak zachować ostrożność, aby utrzymać poziom naładowania na optymalnym poziomie. Całkowicie szczelne, ograniczają ryzyko wycieku kwasu i emisji gazów.

Należące do kategorii „bezobsługowe” akumulatory żelowe mogą być używane w pozycji pochyłej i zapewniają dobrą odporność na uderzenia. Dzięki ciekawszej żywotności niż konwencjonalna bateria, jego cena jest wyższa. Możemy również przytoczyć jego zdolność do zapewnienia bardzo duże moce i mieć bardzo niskie samorozładowanie. Są jednak bardzo wrażliwe na temperaturę, która może drastycznie skrócić ich żywotność.

Gdzie kupić akumulator do skutera i za jaką cenę?

Miejsca, w których można kupić akumulator do skutera, to legion, ale sprzedawca pozostaje bezpiecznym zakładem. Oprócz tego, że jest gwarantem jakości sprzedawanych przez siebie produktów, może pełnić rolę doradcy przy zakupie baterii, dzięki czemu idealnie odpowiada Twoim potrzebom.

Wraz z odrodzeniem się internetowych witryn zakupów, zamawianie baterii za pośrednictwem witryn handlu elektronicznego jest całkowicie możliwe, a także stanowi alternatywę z wyboru.

Należy jednak zachować ostrożność, aby mieć pod ręką charakterystykę akumulatora, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas montażu. Jeśli chodzi o ceny, pozostają one bardzo zróżnicowane i oczywiście zależą od charakterystyki akumulatora. Jeśli standardowa bateria może być niedroga, będziesz musiał zainwestować trochę więcej pieniędzy, jeśli planujesz kupić baterię żelową.