Jak wybrać akumulator ciągnika?

Zacznij od prawej stopy z akumulatorem ciągnika!

Jako wprowadzenie do tego artykułu chcemy ostrzec czytelnika dwie nieścisłości co może czasem powodować irytujące nieporozumienia.

Pierwszy dotyczy znaczenia słowa „ciągnik”. W tym momencie rozmówca może równie dobrze pomyśleć o imponującej maszynie rolniczej lub o wiele mniejszym traktorze służącym do koszenia trawnika w rezydencji. Lepiej udzielić tego wyjaśnienia na wstępie, aby uniknąć dalszej straty czasu.

Druga pułapka, której należy unikać, dotyczy terminu „rolniczy”. Czy to w sklepie, czy w Internecie, poszukaj akumulator rolniczy może oznaczać coś zupełnie innego niż uzyskanie akumulator ciągnika rolniczego. Rzeczywiście, niektóre akumulatory rolnicze odnoszą się do akumulatorów niezbędnych do ogrodzenia na łąkach, na których znaleziono bydło. Uwaga na zamieszanie!

Powiedziawszy to, przejdźmy teraz do sedna sprawy.

Diagnoza

Jak się dowiedzieć, czy nadszedł czas na zmianę akumulator ciągnika? Są niektóre znaki szukać właściwej diagnozy.

Po pierwsze, jeśli ciągnik ma trudności z uruchomieniem gdzie klin wkrótce po rozpoczęciu istnieją powody do niepokoju.

Jednak może tak być poziom wody destylowanej w celu dostosowania. Jeśli wszystko wróci do normy, nie będzie już problemu. Z drugiej strony, jeśli ciągnik nadal ma problemy z uruchomieniem po tej operacji, czas pomyśleć o sobie. zdobądź nową baterię do twojego ciągnika. Poniżej podamy kilka wskazówek, jak to zrobić.

akumulator ciągnika
Akumulator ciągnika do dalszego, wyższego i dłuższego zbioru

Trochę przydatna teoria

Zanim przejdziesz do sklepu lub zaczniesz przeglądać Internet, dobrze jest nauczyć się kilku rzeczy, abyś mógł dokonać świadomego wyboru.

Przy wyborze akumulatora do ciągnika należy wziąć pod uwagę 5 rzeczy. Gdy staną się dla ciebie jasne, możesz bez problemu nabyć akumulator ciągnika.

Ogólna konfiguracja urządzenia odbierającego akumulator

Poza precyzją rozważanego typu maszyny, jego intensywne lub okazjonalne stosowanie określi właściwą baterię do uzyskania. Ponadto możemy również zadać sobie pytanie, czy lepiej jest wziąć 12-woltowy lub dwa 6-woltowe akumulatory ciągnika. Ostrożnie! Aby wymienić dwa 6-woltowe akumulatory ciągnika na jeden 12-woltowy akumulator, muszą być one połączone szeregowo!

Pojemność

Pojemność to wartość reprezentująca ilość energii dostępnej w danym okresie. Najczęściej wykonuje się te obliczenia przez okres 20 godzin. To jest oznaczenie C 20 które widać na akumulatorze ciągnika tuż obok wartości pojemności wyrażonej w Ah (amperach na godzinę).

Jeśli weźmiemy teraz pod uwagę pojemność samą w sobie. Wartość 100 Ah niekoniecznie oznacza, że ​​będziemy w stanie zużywać 5 amperów na godzinę przez 20 godzin. Jeśli na przykład korzystasz z ciągnika zimą, zapotrzebowanie na energię będzie bardziej intensywne (rozmrażanie, ogrzewanie, reflektory itp.), a stosunek wyniesie raczej 10 godzin przy 8 amperach. Uważni czytelnicy zauważą, że część pojemności akumulatora holowniczego zniknęła. Im większa intensywność rozładowania, tym bardziej zmniejsza się pojemność akumulatora.

Intensywność

Wymagana maksymalna intensywność jest również coś do rozważenia. Jest określany zgodnie z potrzebujesz przy starcie a także biorąc pod uwagę urządzenia, które wymagają największej mocy (na przykład określone narzędzia).

Często zdarza się to widzieć maszyny wyposażone w dwa rodzaje akumulatorów : jeden na rozruch i jeden na inne potrzeby.

Wymiary

Ostrożnie! Wszyscy zostali złapani przynajmniej raz, zaniedbując ten punkt: wybrana bateria musi być w stanie wejść do przewidzianego miejsca, aby ją otrzymać. Tak, to brzmi trochę głupio, ale … zdarza się częściej niż myślisz!

Waga

Waga akumulatora rośnie wraz z jego pojemnością. Pomyśl również o tym w momencie zakupu. Opcję dwóch baterii zamiast jednej można również rozważyć w celu zachowania równowagi lub masy.

Kilka ważnych szczegółów dotyczących wyboru akumulatora ciągnika

Możemy dodać dodatkowe szczegóły do ​​poprzednich 5 głównych punktów.

Na przykład odporność na wibracje jest ważnym elementem podczas pracy na kamienistym podłożu.

The materiały składający się na akumulator ciągnika ma również wpływ na jego jakość: epoksydowe płyty kotwiące będą miały dłuższą żywotność niż gorące płyty kotwiące, separatory wykonane z określonego rodzaju tworzywa zapobiegną zwarciom i powolnej korozji, itd.

Dobre zimowanie

Wreszcie, „rozpieszczanie” baterii w zimie zapewni jej najlepsze efekty. Istnieją dwa przypadki: traktor jest przechowywany na zimę lub jest w użyciu.

W przypadku magazynowaniemusisz naładuj akumulator do maksimum przed zimą i upewnij się o tym co dwa miesiące opłaty wspomnianej baterii. Aby to zrobić, musisz uruchomić ciągnik i pozwól silnikowi pracować przez około 30 minut.

Jeśli ciągnik jest w pozycji odpoczywać przez długi czasnajlepiej jest wyjmij baterię i przechowuj go poprawnie.

Jeśli z drugiej strony ciągnik jest w stanie używany w zimie, należy pamiętać, że akumulator ciągnika traci około 35% swojej wydajności, gdy temperatura jest bliska zeru. Ponadto, chociaż ta rada nie jest zbyt ekologiczna, będzie mniej szkodliwa dla akumulatora zostaw to uruchomione zamiast zatrzymywać go, jeśli przerwa jest krótkotrwała.

Gdzie to kupić?

Znalezienie akumulatora do ciągnika nie jest łatwe, nie jest tak powszechnym zakupem jak akumulator samochodowy lub jakikolwiek inny element pojazdu. Mamy jednak szczęście.

akumulator ciągnika amazon
Niektóre akumulatory ciągnika na Amazon

Amazon oferuje również akumulatory do ciągników, więc spójrz na ten link: https://amzn.to/2LCQS3g

Dzięki Sofimat dla ilustracji tego artykułu