Jak uruchomić zepsuty samochód bez kabli?

Reflektory, które były włączone przez całą noc lub górne światło, które nie zostało wyłączone, istnieje wiele przyczyn rozładowania akumulatora. Ponieważ akcesoria elektryczne w samochodzie mogą bardzo obciążać moc, nierzadko samochód odmawia uruchomienia z powodu rozładowana bateria. Jednak sytuacja, która może być bardzo nieprzyjemna, nie jest bez rozwiązania. Chociaż użycie kabli rozruchowych do połączenia naładowanego akumulatora z pojazdem, który ma zostać uruchomiony, jest zwykłą techniką, nadal jest całkowicie możliwe uruchomić pojazd nawet jeśli nie ma pod ręką kabli.

Sprawdź, czy bateria jest uszkodzona

Przede wszystkim ważne jest, aby sprawdzić, czy przyczyną awarii jest akumulator. W przeciwnym razie będziesz musiał poszukać przyczyny niepowodzenia w innym miejscu. Najlepszym sposobem sprawdzenia stanu baterii jest włącz reflektory. Jeśli natężenie światła tego ostatniego jest niskie, akumulator rzeczywiście się rozładowuje. Włączenie zapłonu pozwala również poznać stan akumulatora. Zwykle nawet po rozładowaniu powinno być możliwe krótkie zapalenie wskaźników na desce rozdzielczej. Wreszcie, ostatnią metodą weryfikacji jest uruchomienie pojazdu, jeśli nie uruchomi się lub zacznie nagle, jest całkiem prawdopodobne, że przyczyną awarii jest akumulator.

Jak uruchomić samochód bez kabli

Druga technika początkowa

Jeśli brakuje kabli rozruchowych, technika zacznij za sekundę jest najlepszym sposobem na uruchomienie pojazdu. Aby pojazd toczył się tak, aby osiągnął określoną prędkość, musisz go położyć na zjeździe lub poprosić o pomoc kilka osób, które będą musiały pchać. Najpierw musisz nacisnąć sprzęgło i włączyć drugi. Następnie włącz zapłon, uważając, aby się nie uruchomić. Opuść hamulec ręczny zachowując sprzęgło wciśnięte. Dzięki temu samochód będzie się toczył, wykorzystując nachylenie lub siłę nacisku wywieraną przez osoby, które ci pomagają. Gdy pojazd porusza się z prędkością około 10 km / h, przy prędkości niezbędnej do włączenia przekładni, wystarczy zdjąć stopę ze sprzęgła. Pojazd powinien uruchomić się normalnie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://fr.wikihow.com/d%C3%A9panner-une-voiture-en-panne-de-batterie

Naładuj akumulator zapalniczki

Oprócz drugiej metody rozruchu możliwe jest, za pomocą rozrusznika lub „wzmacniacza akumulatora”, aby naładuj baterię aby mogła uruchomić pojazd. Dzięki temu akcesorium nie trzeba używać kabli połączeniowych. Zasada pozostaje taka sama, jak w przypadku kabla rozruchowego zapalniczki, który służy do ładowania rozładowanego akumulatora przez połączenie zapalniczki zepsutego pojazdu z zapalonym pojazdem. Zaletą ładowarka-rozrusznik oznacza, że ​​nie będziesz potrzebować innego pojazdu ani otwierać maski, aby zapewnić akumulatorowi energię potrzebną do uruchomienia pojazdu. Ładowarka jest gałąź zapalniczki i wymaga od 10 do 20 minut, aby akumulator mógł przechowywać prąd niezbędny do uruchomienia pojazdu.

Sprawdź swoją baterię

Czy udało Ci się zrestartować? Gratulacje

Ale rozsądniej byłoby sprawdzić baterię. Jeśli jest uszkodzony, nie wahaj się kupić nowej baterii od Amazon. Niedawno otworzyli sklep Auto Moto i oferują najlepsze akumulatory na rynku:

Nie wahaj się udostępnić tego nowego samouczka na Facebooku i powiększ społeczność Mr. Battery!