Jak przetestować alternator samochodowy?

„Powiedziałbym, że to twój alternator. Musisz sprawdzić, czy alternator działa ”- odpowiedział pewnie twój kolega, kiedy wyjaśnił ci nagłą i niestosowną obecność małej lampka kontrolna w kształcie baterii na desce rozdzielczej.

Mówię o tym małym widzącym:

wskaźnik baterii

O ile ten „kolega” nie jest niczym innym jak nowo przybyłym stażystą i nie ma on ponad 19 lat, wolałeś nie rozpoczynać rozmowy, ale ciekawość była rozbudzona: chcesz wiedzieć więcej o tym, jak to zrobić przetestować alternator samochodu! Bingo! Jesteś w tym miejscu we właściwym miejscu. Miłej lektury!

Alternator, kim jesteś?

Zanim oskarżysz alternatora o spowodowanie twoich obaw, poznaj go lepiej.

Po pierwsze wygląda to tak:

Alternator samochodowy

Jaka jest jego rola pod maską? Alternatorem jest, jeśli możesz powiedzieć „ elektrownia Twojego pojazdu. Wystarczy powiedzieć, że jest to niezbędne. Nie uruchamia się (w każdym razie powinno!) Tylko wtedy, gdy silnik pracuje.

Jeśli nadal masz jakieś pojęcia na temat lekcji w szkole średniej, szybko zauważysz, że jest mały problem. Tak, rzeczywiście, ALTERNATOR wytwarza prąd … ALTERNATYWNY! Pozwalam ci wyobrazić sobie, co stałoby się z funkcjonowaniem twojego samochodu… ALTERNATYWNY!

The prąd przemienny wytwarzany przez alternator jest zatem przekształcany w ciągły, a przede wszystkim w dobrą wartość. Zbyt wysokie napięcie może uszkodzić elektronikę i akumulator: napięcie powinno wynosić około 12,5 wolta. Gdy samochód jest na biegu jałowym, mówimy o 13,5 wolta, a przy przyspieszaniu około 14,5 wolta. Nie więcej, nie mniej.

Wróćmy jednak do małego światła, które daje ci oko na deskę rozdzielczą. Czego on chce od ciebie? Po prostu ci to mówi prąd akumulatora jest wyższy niż prąd w obwodzie. Więc coś jest nie tak. Na tym kończy się jego misja. Teraz twoja kolej: musisz przetestować alternator.

S.O.S Alternator: kroki, które należy wykonać, aby przetestować alternator samochodowy.

Najpierw, jak prawdziwy zawodowiec, otwórz maskę i zagraj z terminalem i dwoma przewodami za alternatorem. Czasami to wystarczy, a efekt brzmi „Wow! „ Nawiasem mówiąc, możesz wspomnieć o tym stażyście: „Nic poważnego. Odrobiłem trochę emocji! Nie poważniejsze niż to. ” Gwarantowany efekt.

Ale niestety ta mała sztuczka nie działa za każdym razem.

Następnym krokiem jest zatem przetestowanie alternatora, tj. Sprawdzenie napięcia za pomocą woltomierza. To urządzenie jest bardzo tanie i bardzo, bardzo, bardzo przydatne. Zainwestuj trochę pieniędzy (mniej niż 20 euro) na jego przejęcie, to pieniądze dobrze zainwestowane, zapewniam cię.

Umieść dwie sondy urządzenia na zaciskach akumulatora, pamiętając, że:
czerwony idzie z „+”, a czarny z „-” (co oznacza, że ​​jeśli się mylisz, nic nie wybuchnie, nie panikuj). Jeśli wszystko jest w porządku przy napięciach, jak wskazano powyżej (przypomnienie: napięcie powinno wynosić około 12,5 wolta przy wyłączonym silniku. Gdy samochód jest na biegu jałowym, mówimy o 13,5 wolta i podczas przyspieszania około 14,5 woltów), jesteś w obecności zjawiska paranormalnego, skontaktuj się z FBI !!!!

To, co powinieneś zobaczyć, to igła, która próbuje się podnieść. Oznacza to, że alternator jest zużyty (należy wymienić węgle) i / lub akumulator jest zmęczony (w takim przypadku należy go wymienić). Aby się dowiedzieć, pożycz działającą baterię (na przykład od szkolonego!) I powtórz test.

Uwaga, jeśli z drugiej strony napięcie jest zbyt silne, jest przepięcie, więc się ogrzewa! Jest nagły wypadek, nie prowadź pojazdu.

Ten artykuł dobiega końca. Chciałbym ci powiedzieć, jak naprawić alternator. To będzie następnym razem, tymczasem ten artykuł pomoże ci jestem pewien: http://yannick.fetre.pagesperso-orange.fr/mecanique/alternateur.htm.

Jeśli w końcu odkryjesz, że bateria jest wyczerpana, nie martw się. Nasz partner Amazon oferuje bezkonkurencyjne ceny najlepszych akumulatorów na rynku:

A jeśli pomimo cennych rad Yannick Twój alternator nie żyje, nadal możesz kupić nowy na Amazon, który oferuje promocje na alternatory tylko przez kilka dni.

Jak przetestować alternator

Mam nadzieję, że ten artykuł dobrze wam służył. Nie wahaj się podzielić się nim wokół siebie!

Staram się często dodawać artykuły, więc od czasu do czasu wracaj do mnie i czytaj dalej Twitter lub Facebook!