5 rzeczy, których nie należy robić, jeśli chcesz utrzymać baterię

Dobrze jest kupić wysokiej jakości baterię i ewentualnie odpowiednią ładowarkę, ale nie wolno też kusić diabła, poddając go wszelkim warunkom, wystawiając go na próbę. Aby to zrobić, oto 5 rzeczy, których nie należy robić, aby bateria działała jak najdłużej.

Przede wszystkim ważne jest, aby tego nie robić zużywają ładunek bez uruchomionego silnika. Na przykład, kiedy czekasz, aż żona pójdzie na zakupy, słuchasz wiadomości, muzyki lub ekscytującej debaty politycznej przy włączonych światłach bez włączonego silnika, koniecznie wyczerpującego baterię. Zamiast tego weź książkę lub zajrzyj do lokalnego sklepu z grami wideo, oszczędza baterię, jeśli twoja żona nie lubi. I bądź szczególnie ostrożny wyłączaj reflektory za każdym razem, gdy wyłączasz silnik.

Następnie, jeśli z jakiegoś powodu planujesz nie uruchamiać silnika samochodu na czas nieokreślony, rozważ to wyjmij baterię i umieść w suchym i zabezpieczonym przed mrozem miejscu. Pamiętaj również, aby sprawdzić poziom naładowania przed ponownym podłączeniem go do samochodu, ponieważ nawet jeśli jest odłączony od zasilania, rozładowuje się tak samo.

Nie zapomnij też rzucić okiem na poziomy elektrolitów Twojego samochodu, a także stan terminali. Siarczan jest białawym materiałem, który pojawia się na zaciskach akumulatora i spowalnia przepływ prądu, dlatego konieczne jest jego usunięcie. Sprawdź także, czy elektrolit dobrze pokrywa płytki ołowiowe w przeciwnym razie konieczne będzie uzupełnienie poziomu przy użyciu wyłącznie wody zdemineralizowanej. Ta ostatnia operacja wymaga naładowania akumulatora.

Nie używaj ładowarki motocyklowej do ładowania akumulatora samochodowego i odwrotnie. Jeśli na ładowarce rzeczywiście jest ustalone, że możesz to zrobić, musisz sprawdzić niezbędne dane, to jest intensywność ładowania, ładowarka musi mieć co najmniej jedną dziesiątą wartości naładowanej baterii. Na przykład, jeśli masz baterię 80 amperów na godzinę, musisz mieć ładowarkę o wartości co najmniej 8 amperów, jeśli nie jest automatyczna, musisz ją ustawić przed nią.

Wreszcie nigdy nie przeładowuj baterii ponieważ wbrew powszechnemu przekonaniu, im bardziej przeładujesz akumulator, tym mniej będzie on trwał. Przeładowanie może również doprowadzić do wrzenia cieczy w akumulatorze, powodując parowanie niebezpiecznych gazów dla ciebie i akumulatora. Przestrzegaj napięcia i prądu baterii.

Moralność: zadbaj o swoją baterię, zwróci ci ją stokrotnie.