Kupię BRZ (ew GT86) + pytania

Propozycje zakupów grupowych i indywidualnych
Tajwan69
Newbe

Kupię BRZ (ew GT86) + pytania

Postautor: Tajwan69 » 21 mar 2019, 11:14

Witam serdecznie,
To mój pierwszy post na forum, więc najpierw chciałbym się przywitać.

Od jakiegoś czasu przeglądam ogłoszenia Subaru BRZ/Toyoty GT86, ale rzadko kiedy trafia się coś ciekawego. Czy ma ktoś coś do zaoferowania? Co do moich preferencji to dużo bardziej ciągnie mnie do BRZ, choć zdaję sobie sprawę, że w praktyce to te same samochody, a Toyota przeważnie ma lepsze wyposażenie, jest ich więcej, tym bardziej z polskiego salonu, wiec pewnie łatwiej kupić dobry egzemplarz, ale jednak Subaru to Subaru.

Na pewno odpada automat, kolor najlepiej niebieski, ewentualnie biały, ale rozważę każdą propozycję. Mile widziany byłby Polski salon i znana historia kolizyjna i serwisowa, bo boję się samochodów od handlarzy sprowadzonych z USA, gdzie wklepuje w Google nr VIN i wyskakują zdjęcia pojazdów, które najprędzej nadawały by się na złom, a nie do ponownej jazdy. Nie chciałbym wydać np. 60k na samochód, który był kiedyś wrakiem. Nie spieszy mi się z zakupem, dlatego wolę kupić coś pewnego niż się "napalać" na pierwszą lepszą sztukę.

Mam dodatkowo kilka pytań:
1. Czy faktycznie bać się aut z USA ? (sztuk jest mało, ale po analizie to tak ponad połowa obecnie na olx/otomoto jest właśnie z USA) A jak już bym się zdecydował na takie auto to wolałbym wynająć firmę, która by mi wylicytowała przeze mnie wskazane auto i sprowadziła, a ja bym sobie naprawił je we własnym zakresie, znając całą historię. Czym się różnią wersje USA ? Dla mnie licznik w milach już jest minusem. Ale jakieś kwestie techniczne? Coś jest lepsze/gorsze? Na co uważać w takich egzemplarzach?
2. Czy to prawda, że roczniki 2012-2013 są silnikowo bardziej awaryjne? Spotkałem się z taką opinią, że lepiej trochę dołożyć i szukać roczników od 2014 ? Czy to jest bujda, czy faktycznie coś tam poprawili? Czy chodzi tak na prawdę o stan konkretnego egzemplarza i jego eksploatacje?
3. Ile trzeba dać za dobre BRZ ? Mój budżet jest ruchomy. Z tego co widzę ceny zaczynają się nawet od 45k za pierwsze roczniki z przebiegami ponad 100k, a kończą nawet na 100k za auta poliftowe. Czy warto dozbierać do auta poliftowego? Duże są różnice? Podoba mi się bardzo ten wyświetlacz na zegarach w polifcie. Czy są jeszcze jakieś duże różnice, oprócz zmian stylistycznych (zderzaki, lotka)? Moc jest 205 KM, ale tylko w USA? a na Europę nadal było 200 KM ? Czy np. jakoś wykończenia jest lepsza itd.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podesłane propozycje.
Pozdrawiam
1 x
MichałF
Kontaktowanie:

Re: Kupię BRZ (ew GT86) + pytania

Postautor: MichałF » 21 mar 2019, 16:54

Cześć, prawidłowe podejście, nie śpiesz się, nie warto, zwłaszcza teraz gdy trwa akcja serwisowa.

Silniki fa20 z z początku produkcji (marzec 2012 - lipiec 2013) mają problem ze sprężynami zaworowymi, mogą pękać w określonych warunkach i po określonej liczbie cykli pracy. Ale zbierając info z sieci to też nie wszystkie (może przez różnych dostawców części? nie wiem) w każdym razie Toyota dmucha na zimno i wzywa wszystkich, Subaru jeszcze nie ogłosiło akcji :?: :!: Po numerach vin można ocenić czy konkretny samochód sie do niej kwalifikuje. Także aktualnie trwa akcja serwisowa, z tym że jest różnie robiona i często silniki są po niej w gorszym stanie niż przed... żal niesamowity...

Niektórzy oddają i potem bezproblemowo jeżdżą dalej, niektórzy już nie jeżdżą, a inni sie zastanawiają co z tym fantem zrobić i czy w ogóle opłaca się z tego powodu serwisować samochód... ogólnie zmieszanie, i sytuacja nie do pozazdroszczenia potencjalnym kupcom, ciężko w tej chwili obiektywnie o tym napisać bo na rynku pojawiają sie koty w worku :D

Po więcej informacji wpadaj na grupę gdzie więcej sie piszę na ten temat, wyrobisz sobie własne zdanie:
https://www.facebook.com/groups/1402307076674561/

Jeśli o mnie chodzi to nie kupiłbym samochodu z tego okresu, nawet jeśli po serwisie wszystko by działało. Świadomość że cały silnik był już rozebrany nie dawała by mi spokojnie spać.

Faktem jest że te roczniki mocno teraz potanieją.
1 x
hyoah

Re: Kupię BRZ (ew GT86) + pytania

Postautor: hyoah » 21 mar 2019, 20:06

polecam moją :):
viewtopic.php?f=15&t=418

wczoraj zrobiony przebieg w aso na 60k -> bez wad
w sobote jade na zalożenie nowych opon michelin pilot sport 4
no i zimowki w zestawie zakupione w 2018.
0 x

Wróć do „Kupię”