Modyfikacje, a gwarancja i prawo

ASO i problemy z nim związane
Awatar użytkownika
Michal
•••

Re: Modyfikacje, a gwarancja i prawo

Postautor: Michal » 26 paź 2015, 22:29

Czyli dokładnie tak jak pisałem... w zaprzyjaźnionym ASO mówią: rób pan co chcesz, my tego w ogóle nie widzimy...
Pytanie co będą mówić jak coś (nie związanego z przeróbką) zacznie się sypać.
0 x
Sebastian
••••

Postautor: Sebastian » 29 paź 2015, 19:57

Mnie zastanawia stwierdzenie, że gwarancja to "dobrowolna umowa między sprzedającym a kupującym". Czy to nie jest tak, że gwarancja jest "obowiązkową" umową? Czy może jej nie być?

Sebastian
0 x
Awatar użytkownika
EdiVip
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: EdiVip » 29 paź 2015, 20:25

Sebastian pisze:Mnie zastanawia stwierdzenie, że gwarancja to "dobrowolna umowa między sprzedającym a kupującym". Czy to nie jest tak, że gwarancja jest "obowiązkową" umową? Czy może jej nie być?

Sebastian

Oczywiście może jej nie być. Gwarancja NIE JEST obowiązkowa! Co innego "niezgodność towaru z umową","rękojmia", ale to zupełnie inny temat.
0 x
Ślimak

Postautor: Ślimak » 05 lip 2017, 23:27

Wiem, że trochę odkopywanie tematu, ale sam jak 2 miesiące temu zamawiałem w salonie swoją sztukę to na pytanie o nagłośnienie JBL usłyszałem od sprzedawcy, że u nich to 8k około wyjdzie więc taniej będzie jak sam sobie coś załatwię poza ASO.
1 x
yogurt

Postautor: yogurt » 11 lip 2017, 10:32

Ze mną sprawę postawili jasno: dopóki moje modyfikacje nie wpływają na działanie oryginalnych podzespołów samochodu, to ich to nie interesuje. Ale na piśmie tego nie mam :)
0 x
Była: 2017 GT86 Selection Flame
Będzie: ????
twck

Postautor: twck » 20 sie 2019, 8:17

Z tego co wiem, to w przypadku samodzielnych, nieautoryzowanych modyfikacji, w okresie gwarancji - prawie na pewno wpłynie to na samą gwarancję. Producent auta, przy pierwszej lepszej okazji zerwie umowę gwarancyjną - nie mamy przy tym za bardzo możliwości zrobienia z tym czegokolwiek, bo żaden sąd nie stanie w naszej obronie.
Tak się niestety może stać.
Warto więc czytać OWU. Ceny i specyfikacje można sprawdzić np tutaj: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator
0 x

Wróć do „Problemy | Gwarancja | Akcje Serwisowe”