Kupno Toyoty - prośba o doradzenie

Propozycje zakupów grupowych i indywidualnych
kalistodrive

Kupno Toyoty - prośba o doradzenie

Postautor: kalistodrive » 15 paź 2018, 8:35

Witam serdecznie Szanowne Grono! :)

Przejrzałem kilka tematów i stwierdziłem że lepiej będzie zapytać znawców niż wpakować się w jakieś problemy.
Od razu przechodzę do rzeczy:

1. https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-gt ... 388d7234c8
No co tu dużo mówić, człowiek wpakował sporo fajnych dodatków, ale auto ma już przejechane 50 000 więc podejrzewam że po tych przeróbkach już trochę silnik przeszedł. Dodatkowo martwi mnie "Sprowadziłem je sam osobiście z USA z uszkodzonymi dzwiami pasażera" -> też nie wiadomo tak naprawdę co się za tym kryje.

2. https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-gt ... 388d7234c8

3. https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-gt ... 388d7234c8
Pozycja 2 oraz 3: ładne kolory, bez żadnych modów. Przebieg też w miarę ok i cenowo bardzo podobne.

Czy można prosić o doradzenie?

Dzięki!
Krzysiek
0 x
Awatar użytkownika
Zary

Re: Kupno Toyoty - prośba o doradzenie

Postautor: Zary » 15 paź 2018, 11:26

Witaj! :)

To zależy czego szukasz. Wrzuciłeś tu 2 sciony czego ja osobiście unikałem jak ognia :D
W podobnych pieniążkach szukałbym raczej z salonu PL - mimo wszystko łatwiej takie "prześwietlić" a na pewno warto dołożyć kilka K i taką zakupić.
Ja śledziłem dzień w dzień otomoto i allegro przez 6msc zanim udało mi się kupić moją.
Widziałem, że ciekawy egzemplarz wystawił kolega z naszego forum za którym osobiście ja bym się obejrzał przeglądając ogłoszenia:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-gt ... 06c4a840b7

Powodzenia w znalezieniu tego właściwego!
0 x
kalistodrive

Postautor: kalistodrive » 15 paź 2018, 11:48

No spoko,
pytanie tylko: to co wrzuciłeś ma przebieg 78k, jaka jest żywotność tych silników? Bo te co ja zaproponowałem no to mają 2-3 razy mniej.
Co rozumiesz przez "sciony"? Co najmniej 2 z nich też są serwisowane w ASO.
0 x
Awatar użytkownika
Cebal
•••

Postautor: Cebal » 15 paź 2018, 11:49

No to tak:
1. Auto fajnie doinwestowane, jest sporo drogich dodatków, 50k przebiegu, to moim zdaniem wcale niedużo, jednakże szkoda, że auto jest z roku 2013. Jak sam sprzedający dodał, auto zostało sprowadzone z USA więc pierwsze co, to pytałbym o VIN, bo za drobną opłatą wszystkie zdjęcia, przebieg, historię przed jak i uszkodzenia będą na zdjęciach.

2. 2017 rok, niski przebieg i "po-lift" więc fajnie, aczkolwiek cena podejrzanie niska jak na ten model :) krajowe chodzą po ponad 100k. Moim zdaniem auto sprowadzane i uszkodzone z przodu, co sugerowałyby zmienione światła przednie. Ogólnie auto ma to "gorsze" wyposażenie, bo nie ma bezkluczykowego odpalania i kilku paneli i pokręteł. Pytałbym skąd auto zostało sprowadzone, osobiście myślę, że z USA, przebieg na liczniku tam chyba nawet widać 5k w milach. Jeśli tak, to znowu VIN w pierwszej kolejności, wszystko będzie na zdjęciach.

3. Wydaje się wszystko pięknie. Auto Europa, niski przebieg, brak modyfikacji (zależy jeszcze, czy sam chcesz coś zmieniać w aucie po jego kupnie, czy jeździć "serią").
2 x
Awatar użytkownika
Zary

Postautor: Zary » 15 paź 2018, 12:08

Żywotność silników to temat rzeka..
Jak ktoś nie przegina z pałowaniem i olej wymieni częściej niż producent zaleca to nie ma się czego obawiać.
Najwięcej widziałem 105tys. km salon PL i jeździ do tej pory a takie z USA przy takich niskich przebiegach jak wrzucałeś padały zaraz po sprowadzeniu :)
Scion to "toyota" która wychodzi na Amerykę z pomarańczowymi obrysówkami kierunków - przeważnie manulana klima z pokrętłami jak starym aurisie i ze zwykłymi stołkami bez skóry i alcantary.
0 x
Awatar użytkownika
Cebal
•••

Postautor: Cebal » 15 paź 2018, 12:23

Polska czy USA, moim zdaniem każdy silnik może paść niezależnie skąd jest, a jak był traktowany. Niestety nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić, trzeba więc zaryzykować w tym temacie lub szukać czegoś koniecznie z niskim przebiegiem, co oczywiście zwiększy cenę auta. Najważniejsze, żeby stan auta był dobry, lub ewentualnie lekko przyrysowany/uszkodzony, co byłoby też argumentem do obniżenia ceny. Osobiście najwięcej widziałem w Polsce przebieg lekko ponad 90k mil :)
Auto nr. 2 to już nie Scion, a Toyota, mimo że z USA, to Scion przestał istnieć a każdy po-lift jest już od Toyoty :)
2 x
kalistodrive

Postautor: kalistodrive » 15 paź 2018, 12:36

@Cebal

Ad3: tak, chciałbym z czasem zmieniać różne elementy. Nie ukruwam że to auto z pierwsze linku jest czymś co chciałbym uzyskać za jakiś czas.
0 x
Antiverse

Postautor: Antiverse » 15 paź 2018, 15:12

Zary pisze:Najwięcej widziałem 105tys. km salon PL i jeździ do tej pory

107k km z polskiego salonu here :D
0 x
kamilb

Postautor: kamilb » 15 paź 2018, 18:19

Jeżeli chodzi o numer 2 to faktycznie jest bardzo tania, a jej cena spada sukcesywnie od poziomu około 90tys. Sam niedawno sprowadziłem dla siebie 86 z 2017r, więc trochę śledziłem ceny aukcji i cena za mało uszkodzony samochód tam też nie jest taka niska, a wątpię że ktoś sprowadził ten samochód żeby sprzedać ze stratą, dlatego można przypuszczać konkretnego dzwona. Najlepiej poproś o vin i jak chcesz to podeslij mi na priv znam kilka stron gdzie można sorawdzić historie aukcji z USA za darmo, na allegro można też kupić carfax za kilka zł
0 x
Pubish

Postautor: Pubish » 16 paź 2018, 14:56

Cześć,

Ad. 1 - z zewnątrz ładny, ale spójrz na wnętrze - manual klimatyzacja i radio bez panelu dotykowego. Ale myślę że zadbane - właściciel ostatnio pisał na grupie na FB - tam pewnie można go znaleźć i porozmawiać.

Ad. 2 - jak szukałem swojej, to pisałem chwilę ze sprzedawcą, podesłał mi nawet zdjęcia. Auto było uderzone w lewy przód, lewe przednie koło było praktycznie wyrwane. Sprzedawca mówił, że auto dla żony, itp., ale myślę, że było sprowadzone typowo w celu handlowym. Ja po obejrzeniu zdjęć zrezygnowałem z dalszych rozmów.

Ad. 3 - faktycznie wygląda ładnie, jakbym nie miał już swojej, to oglądałbym ;)

Jak pisali wcześniej koledzy, sensowne auto poliftowe to poziom powyżej 100k PLN. Pewnie to nic odkrywczego, niemniej z moich obserwacji wynika także, że bardzo duży wpływ na cenę ofertową ma przebieg - czyli starsze auto z małym przebiegiem potrafi być droższe niż młodsze z większym.
1 x

Wróć do „Kupię”