Sprężyny obniżające

Propozycje zakupów grupowych i indywidualnych
Awatar użytkownika
Cebal
•••

Sprężyny obniżające

Postautor: Cebal » 05 wrz 2018, 10:19

Witam. Sprawa wygląda tak, że póki zastanawiam się nad konkretnym zestawem zawieszenia typu gwint, chciałbym kupić jakieś sprężyny obniżające, mogą być używki. Gwint i tak wejdzie, ale jeszcze nie wiem jaki mnie najbardziej interesuje, bo wiadomo, przedział cenowy jest dość spory, w zależności od proponowanych opcji.
Ma ktoś na sprzedaż jakieś Eibachy? Najlepiej Sportline, bo Pro Kit obniża auto tylko 20-25mm.
0 x
Awatar użytkownika
piotrr
••••

Re: Sprężyny obniżające

Postautor: piotrr » 05 wrz 2018, 17:34

Ja jeżdżę na pro kicie na 18' w lato i całkiem nieźle to wygląda (nie tak dobrze jak gwint ofc, ale zdecydowanie lepiej od serii). Jeszcze niżej bym jednak nie zszedł bo teraz jeszcze daję radę podjechać nad krawężnik przodem (a czasami w mieście nie ma wyjścia).
0 x
LeftOne
•••

Postautor: LeftOne » 05 wrz 2018, 18:24

Chce Ci sie bawic w sprezyny jak masz gwinta w planach?
0 x
Awatar użytkownika
Cebal
•••

Postautor: Cebal » 06 wrz 2018, 9:02

Osobiście nie jestem fanem przesadnie zglebowanych aut, zależy mi tylko na lżejszym obniżeniu. Martwie się, że Pro Kit może nie dać mi tego obniżenia, które bym chciał, dlatego wolałbym przyatakować Sportline :P tak naprawdę na krawężniki nie wjeżdżam w ogóle, omijam je szerokim łukiem, a w źle wyprofilowane zakręty z krawężnikami wchodzę niczym ciężarowe auto z przyczepą :D parkując też staram się zderzakiem nie zbliżać za bardzo do krawężnika, mimo, że auto jest jeszcze na tyle wysokie :D po prostu już od paru lat jeżdżę dość niskimi autami, raz też miałem przypadek poprzednim autem, że nowe 18 alu przejechałem o krawężnik, trochę mnie to bolało i teraz jakoś jestem jeszcze bardziej ostrożny jeśli chodzi o takie miejsca.. A gwint jest w planach, już teraz kupiłbym podstawową wersję Tein Street Basis, które jest tanie i oferuje tylko obniżenie, jednakże zastanawiałem się też nad opcją regulacji twardości, bo fajnie byłoby mieć możliwość zmiany, pobawienia się i ustawienia tego "pod siebie". Z drugiej strony mamy takie KW, które dosyć się ceni, mimo że jakościowo jest bardzo dobre, są różne wersje i do tej pory nie wiem, w którą iść stronę jeśli chodzi o gwint. Póki co kupie jakieś sprężynki, mniej więcej ogarne temat gwintu, podpytam znajomych i później ewentualnie jesień/zima coś kupie... sprężyny też nie pójdą w zapomnienie, bo narzeczona szuka 86 dla siebie :D
0 x
LeftOne
•••

Postautor: LeftOne » 12 wrz 2018, 10:21

Chodzi mi o to ze jak masz gwint w planach to nie ma sensu isc w sprezyny. za Tein street advance dasz jakies 2,5k pln. Na pelnej glebie nie jest wcale tak nisko, a zachowuje sie duzo lepiej od serii i ma mozliwosc regulacji twardosci. Za KW trzeba juz dolozyc, ale jesli auto ma tylko wygladac to chyba bym nie przeplacal za gwint. Krotko mowiac wszystko zalezy ile masz kasy i czy Ci sie chce dłubac, a Toyke niewazne czym, ale obnizyc trzeba, bo w serii japa straszy juz z daleka ;p
0 x
Awatar użytkownika
Cebal
•••

Postautor: Cebal » 12 wrz 2018, 12:58

Haha, to prawda :D o ile na seryjnych kołach jakoś to nie gryzło w oczy, tak już przy szerszych 18' już mi to przeszkadza niestety, bo auto wyglądem teraz bardziej przypomina rajdówkę niż auto sportowe :D być może masz rację, jeszcze się wstrzymam, porobię jakieś "przymiarki" pod odpowiedni gwint :) masz może jakieś na miary na te Tein street advance w podobnej cenie? Bo raczej części szukam głownie na Ebayu US i UK
0 x
LeftOne
•••

Postautor: LeftOne » 12 wrz 2018, 23:05

Ja kupowalem w jdl performance, tam tez mi zamontowali. Maciek mr2 ciaga tez czasem ze stanow jakies graty, wiec jak Ci nie zalezy na gwarancji to wal do niego, moze zamowi :)
1 x
toyota drift

Postautor: toyota drift » 17 wrz 2018, 11:46

zamontowałem coś takiego https://fmic.pl/toyota/154132-zawieszen ... 86-12.html sprawuje sie znakomicie
0 x

Wróć do „Kupię”