HKS i doprowadzenie zimnego powietrza własnej produkcji

Filtry, CAI, Turbo, Kompresory
Awatar użytkownika
Tomizo
•••

HKS i doprowadzenie zimnego powietrza własnej produkcji

Postautor: Tomizo » 30 mar 2015, 22:34

Kiedy zainstalowałem w swoim samochodzie dolot HKS Racing Suction nie dawała mi spokoju kwestia zimnego powietrza. Filtr ten jest specyficzny, ponieważ montuje się go zaraz przy silniku, gdzie temperatura jest bardzo wysoka, a dostęp do zimnego powietrza praktycznie zerowy. Po 15 minutach jazdy temperatura łykanego powietrza wynosiła 45-50°C, a w miejscu ponad 67°C!
Postanowiłem więc stworzyć własny dolot zimnego powietrza. Wykorzystałem do tego celu wloty firmy APR, montowane w miejsce świateł przeciwmgielnych. Sprzedawane są jako system chłodzenia hamulców, jednak ja pociągnąłem rurę trochę wyżej. Liczyłem tym samym, że temperatura spadnie o kilka stopni. Po zmontowaniu całości byłem w szoku, gdyż okazało się że temperatura nie przekracza w czasie jazdy 18°C. Oba pomiary z dolotem i bez były wykonywane przy tej samej temperaturze zewnętrznej, ok 6°C. Auto stało się zauważalnie żywsze, szczególnie na wysokich obrotach. Jedyny minus to taki, że przybyło kilka dB (szum).

IMG_1468.JPG
IMG_1468.JPG (788.65 KiB) Przejrzano 3087 razy

IMG_1477.JPG
IMG_1477.JPG (204.59 KiB) Przejrzano 3087 razy
0 x
Awatar użytkownika
EdiVip
Administrator
Kontaktowanie:

Re: HKS i doprowadzenie zimnego powietrza własnej produkcji

Postautor: EdiVip » 31 mar 2015, 10:59

Projekt fajny tylko ta rura pomarańczowa wygląda kiepsko :eh: Porządna chociaż jest? Czemu zrobiłeś dolot tylko z jednej strony? Co to za dziwne żółte kabelki? :)
0 x
Awatar użytkownika
GiffK
••

Re: HKS i doprowadzenie zimnego powietrza własnej produkcji

Postautor: GiffK » 04 kwie 2015, 23:13

Stosowanie takiego dolotu jest widoczne w wielu projektach :) może jedynie bym zmienił tą pomarańczową rurę na nierdzewną stosowaną do montaży np. okapów, ale to już gusta:P wydaje mi się, że jakoś srebna rura bardziej pasuje pod maskę :)
0 x

Wróć do „Układ dolotowy | Doładowanie”