Dolot powietrza

Filtry, CAI, Turbo, Kompresory
Awatar użytkownika
Piotruś
•••

Dolot powietrza

Postautor: Piotruś » 18 mar 2015, 23:19

witam mam zamiar kupić dolot
jakieś opinie ? dolotu który podałem w linku http://www.jdl-performance.com/toyota-g ... u-brz.html
czy może macie jakiś inny sprawdzony i najlepiej dostępny w polsce
myślałem Perrin Cold Air ale w pl go nie dostanę od ręki :( a czekania jest trochę :(
0 x
przemekczolba

Re: Dolot powietrza

Postautor: przemekczolba » 19 mar 2015, 8:36

Hej,
Rozmawiałem kiedyś z gościem który miał HKS Racing (http://www.jdl-performance.com/toyota-g ... u-brz.html).
Był nim zachwycony. Podobno (bo nie słyszałem) dźwięk jest rewelacyjny. Planuję zakup tego dolotu jakoś wiosną.

Pzdr.,
Przemo.
0 x
Awatar użytkownika
EdiVip
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: EdiVip » 19 mar 2015, 10:16

przemekczolba pisze:Rozmawiałem kiedyś z gościem który miał HKS Racing.

Tomizo z forum ma ten dolot :).

Piotruś pisze:witam mam zamiar kupić dolot
jakieś opinie ? dolotu który podałem w linku http://www.jdl-performance.com/toyota-g ... u-brz.html
czy może macie jakiś inny sprawdzony i najlepiej dostępny w polsce
myślałem Perrin Cold Air ale w pl go nie dostanę od ręki :( a czekania jest trochę :(

Wygląda fajnie, ale obawiam się, że na samym dolocie się nie skończy. W odróżnieniu od fabrycznego, ten nie jest zabudowany i nie za bardzo skąd ma zasysać zimne powietrze (robi to pośrednio). Więc właściwie trzeba będzie zrobić mu jakieś doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Piotruś zapytaj JDL czy przypadkiem nie trzeba stroić kompa po wymianie na ten dolot.
0 x
Awatar użytkownika
Tomizo
•••

Postautor: Tomizo » 19 mar 2015, 13:57

Miałem swego czasu filtr K&N, później dolot GReddy, a teraz mam HKS Racing Suction R.

GReddy dawał dużo mocy,było to wyczuwalne bez pomiarów na hamowni, jednak dźwięk był mierny, minimalnie głośniejszy niż OEM.Nic specjalnego... Zamieniłem go po przejechaniu 1tyś. km na HKS i to włąśnie on według mnie jest najlepszym dolotem, jego główną zaletą jest zmiana dźwięku silnika. FA20 ze zwykłej kosiareczki, zmienia barwę na gardłowo-basowy pomruk. Nie potrzeba żadnych rurek doprowadzonych do kabiny, a dźwięk i tak jest fenomenalny! Jedyny minus tego dolotu jest taki, że bez strojenia silnik łapie takiego laga na niskich obrotach i pełnym gazie, że czasem zaczyna się dławić i silnik może nawet zgasnąć, mocy również nie podnosi, a może i nawet zabiera. Tak więc HKS tylko z mapą, wtedy jest super! Jeśli chodzi o doprowadzenie powietrza to nie ma z tym problemu, w zestawie są aluminiowe przegrody, które oddzielają dolot od nagrzanej chłodnicy.

FILMIK:
0 x
Awatar użytkownika
EdiVip
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: EdiVip » 22 mar 2015, 22:29

Zapytałem w JDL co myślą na ten temat i oto odpowiedz:

"Ten dolot jest ok, fajnie brzmi i jest bardzo wydajny. Choć za nieco większe pieniądze jest HKS Racing Suction Kit, jeszcze lepiej brzmiący i bardziej wydajny. Nie trzeba stroić auta pod te doloty"
0 x
Awatar użytkownika
rafek93

Postautor: rafek93 » 24 kwie 2015, 20:08

Słuchajcie, bo też się przymierzam pod ten dolot, to jak to z nim jest, trzeba czy nie trzeba nowej mapy ?
0 x
Awatar użytkownika
Tomizo
•••

Postautor: Tomizo » 24 kwie 2015, 21:05

Nie jest konieczna, ale jak ją zrobisz osiągi będą dużo lepsze. Będę sprzedawał ten dolot na dniach, bo montuje turbo, więc będzie mi zbędny. Przejechałem na nim 8 tyś. W zestawie mam jeszcze 3 nowe, nieużywane filtry!
0 x
Awatar użytkownika
EdiVip
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: EdiVip » 24 kwie 2015, 21:22

Tomizo pisze:Będę sprzedawał ten dolot na dniach, bo montuje turbo

:) a co kupujesz? Strasznie jestem ciekawy!
0 x
Awatar użytkownika
Tomizo
•••

Postautor: Tomizo » 25 kwie 2015, 0:08

Jeszcze decyzja nie zapadła ale w grę wchodzi AVO lub FBM
0 x
Awatar użytkownika
EdiVip
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: EdiVip » 25 kwie 2015, 9:47

Tomizo pisze:Jeszcze decyzja nie zapadła ale w grę wchodzi AVO lub FBM

A skąd nagle taka zmiana? Idziesz w sprawdzone projekty? Kompresor juz odpada?
0 x

Wróć do „Układ dolotowy | Doładowanie”