Dolot powietrza

Filtry, CAI, Turbo, Kompresory
Awatar użytkownika
EdiVip
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Dolot powietrza

Postautor: EdiVip » 25 kwie 2015, 9:48

Tomizo pisze:Jeszcze decyzja nie zapadła ale w grę wchodzi AVO lub FBM

A skąd nagle taka zmiana? Idziesz w sprawdzone projekty? Kompresor juz odpada?
0 x
Awatar użytkownika
rafek93

Dolot powietrza

Postautor: rafek93 » 30 kwie 2015, 23:51

.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015, 13:45 przez rafek93, łącznie zmieniany 2 razy.
0 x
Awatar użytkownika
Tomizo
•••

Postautor: Tomizo » 02 maja 2015, 15:08

wystawione w dziale na sprzedaż ;)
0 x
jaro_gt86_brz
Newbe

Postautor: jaro_gt86_brz » 04 paź 2016, 15:03

Cześć Tomizo i reszta forumowiczów,

Mam zamiar zamontować dolot firmy Perrin. Jest to olejowy dolot. Miałbym następujące pytania:

1. Czy do podczas montowania dolotu odpinaliście klemy na 10-15 minut w celu restartu kompa? Ponoć po takim restarcie MAF sensor uczy się od nowa w zależności od warunków jakie parametry dawkowania paliwa dobrać w celu uzyskania odpowiedniej mieszanki.

2. Czy faktycznie po montażu nowego dolotu samochód z racji czasu potrzebnego na "oswojenie" się z nowymi dawkami powietrza, auto było zmulone?

3. Czy znacie w Warszawie jakies warsztaty, które go zamontują i uporaja się z ewentualnymi restartami i zmianami map?

4. Mieliście doczynienia z olejowymi dolotami?

Pozdrawiam

Jarek
0 x
Awatar użytkownika
EdiVip
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: EdiVip » 04 paź 2016, 15:32

jaro_gt86_brz pisze:Cześć Tomizo i reszta forumowiczów,

Mam zamiar zamontować dolot firmy Perrin. Jest to olejowy dolot. Miałbym następujące pytania:

1. Czy do podczas montowania dolotu odpinaliście klemy na 10-15 minut w celu restartu kompa? Ponoć po takim restarcie MAF sensor uczy się od nowa w zależności od warunków jakie parametry dawkowania paliwa dobrać w celu uzyskania odpowiedniej mieszanki.

2. Czy faktycznie po montażu nowego dolotu samochód z racji czasu potrzebnego na "oswojenie" się z nowymi dawkami powietrza, auto było zmulone?

3. Czy znacie w Warszawie jakies warsztaty, które go zamontują i uporaja się z ewentualnymi restartami i zmianami map?

4. Mieliście doczynienia z olejowymi dolotami?

Pozdrawiam

Jarek

1. Nie zaszkodzi odpiąć klem na 15 minut. Więc jak ma pomóc to może warto. Jednakże polecałbym zapytać kogoś kto profesjonalnie zajmuje się stojeniem GT to pewnie Ci odpowie na to pytanie.

2. Auto z tego co ja wiem cały czas się uczy i jest w stanie zmieniać mapy o kilka % w zależności od warunków. Pamiętaj, że przy 3' opcji Perrin WYMAGANE jest strojenie. Komp sobie nie poradzi z tak dużą zmianą!

3. JDL, Promotor

4. Ja mam... Spoko :)
0 x
Razbolilol

Postautor: Razbolilol » 11 kwie 2018, 18:23

Ja mam u siebie zamontowany dolot Injen, z dźwięku też jestem mega zadowolony. Co do osiągów to trudno mi się wypowiedzieć czy zmieniło się coś poza dźwiękiem bo równolegle zmieniałem kolektor wydechowy i wgrywałem mapy od Openflash na stage 2.
0 x
Przemek_brz

Postautor: Przemek_brz » 05 wrz 2018, 7:11

Czy ktoś używa dolotu AFE Takeda Momentum? Planuję go zakupić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
Przemek_brz

Postautor: Przemek_brz » 29 wrz 2018, 23:08

Założyłem dolot KN Typhoon. Dźwięk jest mega mocny przy dodaniu gazu, przy spokojnej jeździe nie hałasuje niepotrzebnie. Różnica w żwawość auta wyraźna.ObrazekObrazek
Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0 x
toyota drift

Postautor: toyota drift » 16 paź 2018, 11:33

u siebie złożyłem identyczny dolot na łącznikach silikonowych fmic efekt jest ten sam tylko znacznie tańszy. Uważam że nie ma sensu przepłacać bo ten układ jest bardzo prosty 2 silikony i kawałek rurki https://fmic.pl/7-laczniki-silikonowe
0 x

Wróć do „Układ dolotowy | Doładowanie”